בסיעת יהדות התורה תוקפים הערב בחריפות את ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה בעקבות האישור במועצת העיר להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. "הסיעה לא תעבור על כך לסדר היום ותפעל בשיתוף משפטנים על מנת למנוע את יישום ההחלטה"

אחרי שאושר הערב במועצת העיר רמת גן להפעיל תחבורה ציבורית בשבת: ביהדות התורה מגיבים בחריפות נגד ראש עירית רמת גן. בהודעה משותפת לסגן שר הבריאות ליצמן וח"כ משה גפני נכתב: "נפל דבר בישראל לבושתנו ולחרפתנו ביצעה עיריית רמת-גן מהלך מחפיר ומביש לאישור היסעי תחבורה ציבורית בימי שבת וחג, תוך פגיעה בסטטוס קוו הנהוג בכל השנים, ותוך התעלמות מרגשותיהם של רבבות תושבי העיר שומרי מצוות ומסורת ישראל".

"מדובר בחציית קו אדום של ראש עירייה הפועל ממניעים אנוכיים וחיפוש כותרות, ובכך מכתים את העיר רמת גן בהרס ערכי הדת וקדושת יום השבת. צעד בוטה מעין זה יגרור מחיר פוליטי כבד נגד כרמל שאמה הכהן".

"יש להצטער על כך כי אמירתו של יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין שיש לתת לראשי הערים להחליט בנושא הפעלת תח”צ בשבת – נתנה רוח גבית להחלטה הקשה של עיריית רמת-גן הערב, גם אם יו”ר הכנסת לא התכוון לכך".

"'יהדות התורה' מביעה מחאה גדולה נגד ההחלטה המבישה. הסיעה לא תעבור על כך לסדר היום ותפעל בשיתוף אנשי חוק ומשפטנים על מנת למנוע את יישום ההחלטה לפגוע בשבת קודש ובסטטוס קוו".

כזכור, מועצת העיר רמת גן אישרה הערב (שלישי) הפעלת מערך הסעות לאזורי הבילוי בתל אביב ולחופי הים בשבתות רח"ל. התוכנית כוללת שני קווי אוטובוס, אחד מקריית קריניצי במזרח העיר והשני בחניון הפארק הלאומי, שינועו בצירי תנועה מרכזיים ויאספו תושבים בתחנות האוטובוס הקיימות. 15 חברי מועצת העיר הצביעו בעד ושישה התנגדו.