שוטר הבילוש ממשטרת בית שמש שמשך בפאותיו של מרדכי קרויזר יזומן בשבוע הבא לחקירה באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. בתיעוד שהתפרסם השבוע, נראה שוטר הבילוש מושך בפאותיו של מרדכי קרויזר ומכה אותו בחוזקה ללא סיבה

שוטר הבילוש ממשטרת בית שמש שמשך בפאותיו של מרדכי קרויזר יזומן בשבוע הבא לחקירה באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. כך על פי המתפרסם בווינט. על פי הדיווח, ‏השוטר היה אמור להיחקר עוד השבוע אך בשל פציעתו ותקופת המחלה בה הוא שוהה כתוצאה משבר ברגלו, שלטענת המשטרה נגרם כתוצאה מביצוע המעצר, הוחלט לדחות את החקירה לשבוע הבא.

כזכור, בתיעוד שהתפרסם השבוע מהפגנה שנערכה ביום שישי האחרון בבית שמש בעקבות הריסת בית כנסת, נראים קבוצת שוטרים מתנפלים על אדם חרדי שעמד בחניה סמוכה, מכים אותו וגוררים אותו באלימות לניידת המשטרה. משם הועבר למעצר בה שהה במשך כל השבת.

בדיון שהתקיים במוצאי שבת בבית המשפט השלום בירושלים, ביקשה המשטרה להעריך את מעצרו בטענה כי היה ממובילי ההפגנה וכי יידה אבנים. בדיון גם נטען על ידי המשטרה כי התנגד באלימות למעצר וגרם לפציעת שוטר. עוד נטען כי הוא משתייך לקבוצה השוללת את קיומה של המדינה ועל כן אינו זכאי לאימון בית המשפט בקבלת חלופת מעצר.

רגע לפני פסיקת השופט הציג עורך הדין של העצור החרדי את הסרטון שפורסם ובו הוכח כי המשטרה שיקרה והאדם שנעצר בכלל לא שהה בשטח ההפגנה והשקיף עליה מחניה סמוכה, וכי מי שפעל באלימות היו השוטרים במקום. בית המשפט החליט לשחרר את העצור והנושא הועבר לחקירת המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

"נתנו אגרופים בראש עם ברזלים – אחד מהם משך אותו בפאות"