לאחר שהתברר כי חברת אל על מפעילה במהלך שבת במטוסי החברה טיסות ליעדים שונים תחת המותג סאן דור, ועדת הרבנים למען השבת פנתה בשעות האחרונות ליו"ר הדירקטוריון בדרישה להבהרות. "כך זה לא יכול להימשך" תוקף הרב גולדקנופף

התחקיר שפורסם הבוקר ב'חדשות JDN' מעורר סערה במגזר החרדי לאחר שהתברר כי חברת אל על מפעילה במהלך שבת קודש טיסות ליעדים שונים כאשר הטייסים הינם טייסי אל על וכך גם שירות הקרקע וצוות אוויר, אלא שהחברה מצהירה כי הטיסות מתבצעות באמצעות חברת סאן דור אך בפועל המטוסים הינם מטוסי אל על.

ל'חדשות JDN' נודע כי מזכיר ועדת הרבנים למען השבת הרב יצחק גולדקנופף פנה בשעות האחרונות ליו"ר הדירקטוריון באל על מר אלי דפס בדרישה להבהרות מצד החברה לנוכח הפרסום.

בשיחה עם 'חדשות JDN' אמר הרב גולדקנופף כי "חברת אל על כלל איננה מוגדרת כחברה שומרת שבת אלא ההגדרה שלה, חברה שאיננה מחללת שבת בפרהסיה. חברת אל על מפעילה בארץ ובעולם את משרדיה במהלך שבת קודש וכך גם את צוות האוויר וההכנה של המטוסים להמראות שיוצאות בצאת השבת".

לטענת הרב גולדקנופף, "לאחר הסערה שהתחוללה בשנת תשס"ז ומכתב החרם עליו חתמו גדולי ישראל, התחייבה אל על כי מטוסיה לא ימריאו וינחתו החל מכניסת השבת ועד צאת שבת".

"העדויות שהתפרסמו ולפיהן מטוסי אל על טסו במהלך השבת, מהווה הפרה בוטה של ההסכם וכי על חברת אל על להבהיר את התנהלותה. התירוץ לפיו הטיסות מתבצעות על ידי סאן דור, אינו מספק" מוסיף הרב גולדקנופף. "הם רוצים להטיס דרך סאן דור? לא במטוסים של החברה. שישתמשו במטוסים של חברות זרות אבל לא עם הסמל של אל על".

"כך זה לא יכול להימשך, אנחנו לא יכולים לעמוד כל היום ולתרץ תירוצים. חייב להיות דברים ברורים שמטוסי אל על לא יטוסו בשבתות תחת שום מותג ושום חברה אחרת". מסיים הרב גולדקנופף.