פגיעה בסטטוס קוו: השר דרעי מודה - "ב- 25 שנים האחרונות יש פגיעה מתמדת בסטטוס קוו ולצערנו זה דווקא פגיעה נגד הדת, בין היתר בעקבות פסיקות שונות של בג"ץ לאורך השנים שאת חלקם ניסינו לעצור באמצעות חקיקה בכנסת"


צילום: חדשות JDN

במהלך השקת הקמפיין של מפלגת ש"ס התייחס השר דרעי לבקשת 'חדשות JDN' לנושא עבודות הרכבת בשבת והפגיעה המתמדת בתקופה האחרונה בסטטוס קוו. דרעי הודה כי ברכבת ישראל מנצלים את התקופה בה מכהנת ממשלת מעבר וכך למעשה ידיה כבולות, ומבצעים כמידי שבת עבודות תחזוקה.

"ב- 25 שנים האחרונות יש פגיעה מתמדת בסטטוס קוו ולצערנו זה דווקא פגיעה נגד הדת, בין היתר בעקבות פסיקות שונות של בג"ץ לאורך השנים שאת חלקם ניסינו לעצור באמצעות חקיקה בכנסת".

"חלק גדול מהפגיעה זה בגלל החלטות מנהליות, אין ספק כשאין שלטון שיכול לפעול ולשנות דברים אז מנצלים את הזמן לשנות דברים. כשאנחנו מדברים על שמירת סטטוס קוו אנחנו מדברים על המרחב הציבורי. שאף אחד לא יבלבל שרוצים כפייה דתית. אנחנו רוצים לשמור על היהדות במדינת ישראל ומקווים שאחרי הבחירות יהדות התורה ומפלגות הימין הדתיות יצטרפו אלינו למאבק".

עוד הוסיף דרעי: "אני רואה את ההודעות של לפיד. הוא לא משתנה ולא מנסה אפילו להתחפש. אנחנו נביא לידיעת הציבור את הסכנה במידה וחלילה הוא יגיע לשלטון. ראינו מה האיש הזה עשה לסטטוס קוו במדינת ישראל. חשבנו שהמיזוג של לפיד עם כחול לבן אולי יגרום לו להרהר מחדש. אבל לפיד נשאר לפיד".