ארכיון. צילום: תומר נויברג / פלאש 90

שוב חילולי שבת: עבודות בנתיבי איילון בעיצומה של השבת

שוב חילולי שבת: במהלך השבת הקרובה צפויים להתבצע עבודות תשתית בכביש 20 מחלף השלום לצפון תוך חילול שבת מחפיר וכל זאת בחסות הממשלה. במהלך העבודות יחסמו לתנועה 2 נתיבים שמאליים מתוך 4 במחלף השלום לצפון

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

בשבת הקרובה צפויים שוב להתבצע עבודות תשתית בכביש 20 מחלף השלום לצפון תוך חילול שבת מחפיר וכל זאת בחסות הממשלה. במהלך העבודות יחסמו לתנועה 2 נתיבים שמאליים מתוך 4 במחלף השלום לצפון.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הביע לא אחת התנגדות נחרצת לעבודות תשתית בשבת, אך כפי שפורסם ב'הארץ', כבר בשבת הראשונה שלו בתפקיד הועסקו 272 עובדים בעבודות רכבת ב–16 אתרים — מתוכם 111 יהודים.

סמוטריץ' הצהיר כי "הרכבת לא צריכה לעבוד בשבת, נקודה. זה לא פיקוח נפש, זה לא צורך חיוני, זה הסטטוס קוו, אנחנו צריכים לדרוש את זה ולקבל את זה, נקודה". בפגישות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם מינויו לתפקיד, דרש נתניהו מסמוטריץ' התחייבות כי לא יעורר מהומות בנושא העבודות בשבת.

נוסף על כך, החלטת מועצת העיר רמת גן לפני מספר שבועות על הפעלת מערך אוטובוסים בשבתות שיחלו לפעול החל מהשבת הקרובה.

התוכנית כוללת שני קווי אוטובוס, אחד מקריית קריניצי במזרח העיר והשני בחניון הפארק הלאומי, שינועו בצירי תנועה מרכזיים ויאספו תושבים בתחנות האוטובוס הקיימות. 15 חברי מועצת העיר הצביעו בעד ושישה התנגדו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו