Orel Cohen/FLASH90

חרפה: נשות הפרובוקציה הסתירו ספר תורה בשירותים

הקרן למורשת הכותל מדווחת כי אותר ספר תורה שניסתה להחדיר קבוצת "נשות הכותל" לרחבת הכותל. "הספר הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים הציבוריים". בארגון הכחישו כי הסתירו ספר תורה בשירותים, אך הודו שניסו להכניסו בניגוד לנהלים
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

הקרן למורשת הכותל דיווח הבוקר על פרובוקציה של כ-20 נשים המשתייכות לקבוצת "נשות הכותל" שבחרו להגיע לשריד בית מקדשנו ולחרף את מסורת ישראל. מהקרן נמסר כי, "אותר ספר תורה שניסתה להחדיר קבוצת נשות הכותל לרחבת הכותל, הספר הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים הציבוריים ברחבת הכותל המערבי כדי להכניסו בהפרה בוטה של ההנחיות".

במקום התקהלו כאלף יהודים ודתיים אורתודוקסים שהגיעו לתפילת ראש חודש אב בכותל המערבי, חלקם התעמתו עם נשות הפרובוקציה ועם הרפורמים והקונסרבטיבים. על פי הקרן למורשת הכותל, פעילה של "נשות הכותל" הסירה את כיסוי הראש של אישה אורתודוקסית וכנגד מחו נשים אורתודוקסיות נגדה, התוקפת האלימה קיבלה התקף חרדה וטופלה ע"י אנשי מד"א.

מנגד, נרשמה גם אלימות מהצד החרדי כאשר מנכ"ל "התנועה המסורתית" ד"ר יזהר הס שנכנס לתוך המון של צעירים חרדים הותקף באלימות וחולץ ע"י משטרת ישראל שעצרה את התוקף. "המון חרדי מוסת ושונא הקיף אותי בדחיפות, בעיטות ויריקות, וקרע את הטלית מעלי. הכיפה הושלכה לקרקע ונרמסה יחד עם הטלית תחת רגליהם. לשמחתי המשטרה זינקה הפעם על התוקפים ועצרה אחד מהם", אמר הס.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי, "מגנה בכל תוקף את הפרובוקציה של קבוצת נשות הכותל מדי ראש חודש והן את האלימות החריפה שכנגד. האירועים מטופלים ע"י משטרת ישראל". בארגון "נשות הכותל" טענו כי סך הכל נכנסו 200 נשים מקבוצתם לתפילה והכחישו כי הסתירו ספר תורה בשירותים, אך הודו שניסו להכניס ספר תורה למתחם בניגוד לנהלים.

יו"ר מפלגת 'נעם' הרב דרור אריה שהתפלל הבוקר בכותל המערבי הגיב לפרובוקציה, "עם ישראל הגיע היום לכותל, להתפלל ולשמור על קדושתו ועל הנורמליות שלו, אנחנו מזועזעים, אנחנו מוחים על אוזלת היד של רשויות האכיפה, נשות הכותל החביאו ספר תורה בתוך השרותים ואין פוצה פה".

"עוצרים ילדה בת 12 שבאה להתפלל ואת נשות הפרובוקציה שפוגעות בנשים ומורידות כיסוי ראש בזה אף אחד לא מטפל. אנחנו קוראים לרשויות האכיפה לטפל בדברים ולאכוף את החוק. אנחנו במפלגת נעם נשמור על קדוש הכותל, לכל אורכו ולכל רוחבו, הכותל הוא הלב שלנו, הכותל שמר עלינו ואנחנו נשמור עליו – הכותל לעולם לא יתחלק".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו

4 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן