חרדה ודאגה: שעתיים אחרונות למגבית החירום: נותרו עוד מיליון וחצי שקל לגייס • הצילו

"אשריכם שהנכם זוכים לכך, ותתברכו בברכת ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת, וימלא ד' כל משאלות לבכם ובני ביתכם לטובה"
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

יום ד' 22:40 שעתיים לסיום מגבית החירום להצלת ישיבת "מאור התלמוד" עולם התורה בארץ ישראל ובעולם כולו עוקבים בדאגה נוכח המצב הקשה בו נותרו רק עוד שעתיים לסיום המגבית והצג לא זז מספיק ועדין אין התקדמות משמעותית בתרומות, כאשר המגבית זוכה לגיבוי ומעורבות חסרת תקדים של גדולי ישראל שליט"א ונוכח יעדי הקמפיין להצלת הישיבה, דרוש מאמץ אדיר להגיע אל היעד. בהנהלת הישיבה הוחלט בעקבות המצב לאסוף את הציבור לאמירת פרקי תהילים למען הצלחת המערכה.
יום ד' 20:36
4 שעות לסיום מגבית החירום להצלת ישיבת "מאור התלמוד" עולם התורה בארץ ישראל ובעולם כולו עוקבים בדאגה נוכח המצב הקשה בו נותרו רק עוד 4 שעות לסיום המגבית והצג לא זז מספיק ועדין אין התקדמות משמעותית בתרומות, כאשר המגבית זוכה לגיבוי ומעורבות חסרת תקדים של גדולי ישראל שליט"א ונוכח יעדי הקמפיין להצלת הישיבה, דרוש מאמץ אדיר להגיע אל היעד. בהנהלת הישיבה הוחלט בעקבות המצב לאסוף את הציבור לאמירת פרקי תהילים למען הצלחת המערכה.

נשיא. ישיבת 'מאור התלמוד' ורבה של רחובות, הגאון הגדול רבי שמחה הכהן קוק, בדברים מיוחדים בשעות האחרונות למגבית החירום למען הצלת הישיבה שהפריחה את השממה בעיר: "כל אדם שעוזר לקיים את הישיבה ולבנות אותה, זה דבר שיוצא מן הכלל. רואים עכשיו שהעיר היא לגמרי עיר אחרת, גדלים תלמידי חכמים. אני מאוד מבקש לבוא ולתת לישיבה במיוחד".

9 שעות לסיום מגבית הצלת ישיבת מאור התלמוד" ראש ישיבת "מאור התלמוד" הגאון רבי אברהם יצחק קוק שליט"א הפסיק את לימודו והגיע במיוחד לחפ"ק והורה לקרוא לבקש רחמי שמים למען הצלחת המערכה הגדולה ומבקש מכל תלמידיו לזעוק איתו פרקי תהילים.

ראש ישיבת "מאור התלמוד" הגאון ר' אברם יצחק קוק הפסיק את לימודו והגיע במיוחד לחפ"ק מגבית "להאיר מתוך חשכה", צפה בנתוני התרומות ונדהם מהקצב האיטי ותמונת המצב. ההגעה לשעות אחרונות של הקמפיין, יוצרת לחץ על הפעילים בחמ"ל וראש הישיבה זעק לבקש ולהתפלל לרחמי שמיים שהקמפיין יצליח.

יום ד' – 08:05

לאחר יממה של היענות עצומה וחסרת תקדים מכל רחבי הארץ והעולם, נותרו שעות אחרונות עד לסיום המגבית להצלת הישיבה ולהוריד את עול החובות האדירים שהשתרגו על צווארה • התורה הקדושה מתחננת בבקשה

מתיחות רבה ועצומה על עתיד אורה של תורה, לקראת סיום מגבית החירום "להאיר" עבור ישיבת מאור התלמוד ברחובות, כאשר שעות אחרונות נותרו עד היום הערב, סיום המועד שהוקדש למגבית ההמונים להצלת הישיבה ממצבה הקשה.

ביממה האחרונה ניכרה התעוררות והיענות חסרת תקדים כאשר אלפי בני ישראל ובתוכם אלפי בוגרי הישיבה הקדושה נענו בחפץ לב והתגייסו כאיש אחד להתייצב לאור קריאתם והוראתם החריגה של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, ודברי האש של רבותינו באופן שאיננו זכור, בקריאה של חרדה למען גורל הישיבה הנמצאת בסכנה כלכלית עצומה.

אך למרות היות עם ישראל נתבעין ונותנין, עדיין היעד ההכרחי רחוק עד מאוד, יעד קיומי אותו הציבו מומחים כלכליים לייצוב מצב הגרעון ויציאת הישיבה מן המצר אל המרחב בס"ד. ואכן, בקרב כל שדרות בני התורה והיכלי עמליה בארץ ובעולם, נשמעת ביום זה הזעקה הנרגשת להצלת ישיבת "מאור התלמוד": "להאיר מתוך חשכה", למען יציאת הישיבה מן המשבר התקציבי שהגיעה לפתחה בפתע פתאום.

הדריכות והמתיחות הגיעו לשיא אתמול בשעות הבוקר עם פתיחת מוקדי ההתרמה, מהחפ"ק המרכזי בקרית הישיבה בעיר רחובות, משם לריכוזים המרכזים ברחבי ארץ הקודש בירושלים, בני ברק ומודיעין עילית, כאשר אלפים נוטלים על עצמם יעדיי התרמה אישיים מיוחדים ואחריות אישית לפעול ולהפעיל לכבודה של תורה למען הצלת הישיבה הקדושה..

ביממה שחלפה מאז נאסף כמעט חצי מהסכום אותו קבעו ראשי הישיבה כיעד כאשר תחושת השליחות והחיבור הנדירים אופפים את כל בני התורה די בכל אתר ואתר, לקיים מצוות מרנן ורבנן שקראו מעומק ליבם להיחלץ חושים ומי יאמר זיכיתי ליבי לעת אשר כזאת.

במוקד המיוחד שנפתח כבר בתחילת השבוע עבור המעוניינים להקדים תרומתם ולהיות מהזריזין המקדימין למצוות מדווחים על עומס רב על קווי הטלפון, כאשר התורמים זוכים לקיים דברי חכמים אשר קראו לקיים מקום תורה מפואר זה, תל תלפיות של עמל, מידות ויראת שמים.

ראש הישיבה הגרא"י קוק שליט"א פנה בהתרגשות לכל בני הישיבה והודה להם על התגייסותם לעמוד לימין הישיבה ובירכם בברכה המשולשת בתורה הכוללת את כל עניני החיים. כמו"כ הועבר בין בני הישיבה דבריה של הרבנית זליבנסקי תליט"א הנושאת את משא הדאגה היום יומי בתקווה לישועת ה' להוריד עול משא החובות מעל כתפי הישיבה

הרבנית זליבנסקי שנושאת בעול הכספי של ישיבת 'מאור התלמוד' במכתב קורע לבבות ומיוחד לחניכי הישיבה אותה היא פותחת במילים מתחננות " הנני פונה אליכם חניכי הישיבה החשובים שליט"א בקריאה היוצאת מעומק לבי, לעזרה ד' בגבורים ולהחלץ חושים למען הצלת הישיבה הקדושה, שהיא קרובה כ"כ ללבכם, ואשר הגיעה למצב שככה אי אפשר להמשיך! פשוטו כמשמעו"
" קומו נא, ועשו מעשה!"
הרבנית ממשיכה ומספרת על רוחו ועל תחושותיו של בעלה ראש הישיבה הגאון רבי חיים זליבנסקי זצ"ל וכותבת " רוחו של ראש – הישיבה, הגאון רבי חיים בעלי זצ"ל נמצא כאן אתך וצועק בדממה חושה לעזרה אנא, תתאמץ ככל יכולתך"
לסיום מברכת הרבנית את העוזרים והמסייעים למען הצלת הישיבה בברכת אשר יקים את דברי התורה הזאת, " אשריכם שהנכם זוכים לכך, ותתברכו בברכת ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת, וימלאה ד' כל משאלות לבכם ובני ביתכם לטובה"
הבוקר נפתח למשך מ 48 שעות בלבד מגבית החירום להצלת הישיבה הק' מעול החובות האדירים שהשתרגו על צווארה, לקראת ימי ההתרמה המיוחדים בימי שלישי ורביעי השבוע, כאשר בכל אוהלי התורה ניכרת התלכדות ודאגה חסרת תקדים למען הצלתה של ישיבת 'מאור התלמוד' ברחובות, שהפכה למאור הגדול לעיר ולסביבותיה כאבן פינה בכתרה של תורה בארץ הקודש.

כתבות קשורות

אבל בשכונת רמת אלחנן בבני ברק: המתמיד שמסר שיעורים לקצינים בצבא נפטר
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
האדמו"ר מסאדיגורא לונדון בביקור אצל האדמו"ר מצאנז
ברקע קריאות "הצילו": תיעוד הרגעים הראשונים אחרי קריסת הבניין
מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שבע ברכות לנין גאב"ד ירושלים
מזעזע: תפסו בשר מהרשות הפלסטינית עם חותמת כשרות מזוייפת של בד"ץ
בנט בהודעה קולית: "מי שמעל גיל 60 ועוד לא התחסן נמצא בסכנה מיוחדת"

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן