באחרונה החל לפעול באזור התעשייה בבני ברק מוקד מכירות של חברת התעופה 'ארקיע' הפועל גם בשבתות, כולל להגעת להגעת לקוחות. פעילי שבת הוכנסו בסוד העניינים והחלו לפעול מול בתי גדולי ישראל על מנת לעצור את חילולי השבת בעיר

תושביה החרדים של שכונת קרית הרצוג בבני ברק נדהמו לגלות במהלך צהרי השבת האחרונה (פרשת 'מסעי'), כי מוקד חברת התעופה הישראלית 'ארקיע' פעיל כבימות החול ברחוב הלח"י באזור התעשייה בבני ברק. מבדיקת 'חדשות JDN' עולה כי מוקד המכירות שהוקם בעיר החרדית פעיל גם להגעת לקוחות.

יצוין, כי חברת 'ארקיע' אינה שומרת שבת מאז הקמתה ואף מבצעת טיסות במהלך שבתות וחגים רח"ל. כך גם מוקד ההזמנות שהיה עד עתה בשטח שדה דב בתל אביב, פעיל בשבתות ובחגים. אלא שבעקבות סגירת שדה התעופה שדה דב, עברו משרדי החברה לרחוב הלח"י בבני ברק שם ממשיכים בחברה לפעול בשבתות.

מבדיקת 'חדשות JDN': מתברר כי אכן חברת ארקיע מפעילה מוקד מכירות מידי שבת ברחוב הלח"י בבני ברק וזאת כאמור לאחר שהמוקד עבר לאחרונה לעיר. בשיחה שקיימו למוקד הטלפוני של החברה אף נענו כי אף לקוחות יכולים לבוא למטה החברה בעיר החרדית, בכדי לרכוש כרטיסים או חבילות נופש.

אחד מתושבי השכונה הפעיל נגד חילול שבת אומר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי "העדויות הן חד משמעיות, זאת פריצת גדר חמורה מאוד שמעזים להפעיל מוקדים בשטח השיפוטי של העיר בני ברק ונלחם בכל התוקף נגד זה". נציין כי עסקנים הפעילים בתחום השבת שהוכנסו בסוד העניינים החלו לפעול בנושא מול בתי גדולי ישראל במטרה לעצור את חילול השבת בעיר.