חבריו לישיבה של הרב יהושע בן פז ז"ל שנמצא ללא רוח חיים בלב ים מספרים בשיחה עם 'חדשות JDN' על אברך צעיר ויר"ש שהקפיד על קלה כבחמורה והתמיד בתורה ביגיעה במשך שעות ארוכות כל יום. פרטים מלאים על מסע הלוויה והשבעה

משפחתו ומכריו של ר' יהושע בן פז ז"ל המומים וכואבים מאז התבשרו על מציאת גופתו הבוקר בחוף הים בת"א לאחר שנסחף בזרמי הים ומערבולות.

הרב יצחק בן פז סבו של האברך שוחח על האבידה וההלם הכבד ואמר בראיון לקול ברמה: "ר' יהושע היה מבחירי הישיבה וכך גם בכולל, מלבד הגאונות שלו הוא היה ירא שמים, זו גזירת שמים וכשהקב״ה רוצה לקחת מישהו הוא מכניס לו לראש ללכת למקום מסוכן כזה. שכולם ילמדו שלא ללכת למקומות מסוכנים כאלו".

חבריו לישיבה מספרים בשיחה עם 'חדשות JDN' על אברך צעיר ויר"ש שהקפיד על קלה כבחמורה והתמיד בתורה ביגיעה במשך שעות ארוכות כל יום.

חיים אוטמזגין מפקד יחידות המיוחדות של זק״א סיפר: "מיד בשיחה הראשונה עם המודיע הבנתי שמדובר באחד האירועים המוכרים לי לצערי מדי תקופת בין הזמנים, בהם יוצאים בני הישיבות לסביבה שאינה מוכרת להם מבלי להיות מודעים לסכנות שאינן ניראות לעין".

"מדובר באדם בוגר ואחראי אבא לשני ילדים קטנים שלא עשה כל פעולה של סיכון צפוי, נכנס למים בגובה המותנים יחד עם גיסו וברגע אחד גבר עליהם הים ונקלעו למצוקה, הגיס ששמע את צעקות העזרה לא הצליח לסייע ומיהר לצאת החוצה ולהזעיק עזרה, בתוך כשעה צוות נרחב של יחידת הצוללים כבר היה בזירה ביחד עם השיטור הימי ביצענו משימות חיפוש שניתן היה לבצע בתנאי הים הקשים, מיד עם אור הבוקר הצטרפו למאמצי החיפושים יחידת צוללים מחוז דרום של המשטרה וכן יחידת צוללי כיבוי אש להבה חילקנו את תא השטח לגזרות, כעבור שעה מצאו צוללי המשטרה את גופתו של המנוח בעומק כארבעה מטרים סמוך לשובר הגלים כשהוא ללא רוח חיים, מתנדבי זק״א טיפלו בכבוד המת בזירה".

"אנו קוראים לכולם לתשומת לב ששהייה במים ללא מציל או בחוף שאינו מוכרז משמעותו סיכון חיים של ממש ומבלי לדעת מראש על קיומו של הסיכון ומתי הוא עלול לפגוע בנו, שמרו על כללי הבטיחו. והצילו את חייכם".

הלוויתו של ר' יהושע בן פז תתקיים בשעה 15:00 מבית הוריו רח' בן נריה 2 מתחם אוסם בבני ברק ותעבור דרך ביהכנ"ס תפארת יהושע רח' הרב שך. הלוויה תעבור בירושלים מביהכנ"ס ברכת יוסף רח' אלקבץ 50 בשעה 18:00 בדרכה להר המנוחות. המשפחה יושבת שבעה בבית הוריו.