צילום: יעקב לדרמן / פלאש 90

ועד הישיבות לראשי ישיבות קטנות: "להסדיר את ההתייצבות לצו ראשון"

לקראת התייצבות בפעם הראשונה בלשכות הגיוס, קוראים בוועד הישיבות לראשי ומנהלי הישיבות הקטנות להסדרת ההתייצבות לצו ראשון כהוראת מרנן ורבנן גדו"י. בוועד הישיבות מתריעים גם על אי התייצבות במועד "שלא יהיו מן הצועקים לשעבר"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מבקש למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

ועד הישיבות בקריאה לראשי ומנהלי הישיבות הקטנות להסדרת ההתייצבות לצו ראשון כהוראת מרנן ורבנן גדו"י.

הימים המרוכזים יתקיימו בסמיכות להיכלות התורה, והינם מיועדים בעיקר לתלמידי הישיבות הקטנות, שאמורים להתייצב לראשונה ולהסדיר את מעמדם כבן ישיבה שתורתו אומנותו. הסדר זה נעשה בהתאם להנחיית והוראת גדו"י שליט"א לקיים את הליך ההתייצבות באופן הראוי ביותר לבני הישיבות הק'. פניה זו מכוונת לכלל ראשי הישיבות הקטנות שרובן ככולן הצטרפו זה מכבר להסדר זה, ובמיוחד לישיבות, שזה לראשונה הגיעו תלמידיהם ל שיעור ב' וג' ואשר נולדו עד לתאריך י"ט בטבת התשס"ה.

כאמור מטרת הסדר זה הינה הרצון המתבקש לשמר את מעמד תלמידי הישיבה שתורתם אומנותם תוך שימת לב מרובה שהדבר יתקיים באופן המתאים והראוי לבן ישיבה ועל מנת למנוע עד כמה שרק ניתן ביטול תורה מתלמידי הישיבות, ולפיכך יתקיימו ההתייצבויות בימים מרוכזים המיועדים לבני ישיבות בלבד במוקדים שונים ברחבי הארץ  כשהדבר מהווה תיקון גדול מאד.

נציגי וועד הישיבות יהיו נוכחים במועדים המיוחדים במקום ההתייצבות ויעקבו אחר ההליכים שהינם באופן המוסדר, תוך מתן פתרונות לכל בעיה ח"ו באם תיווצר.

בנוסף שיגרו בהנהלת ועד הישיבות מכתבים לראשי ומנהלי הישיבות על מנת להתריע בפניהם על העובדה כי אחוזים ניכרים מבני הישיבות אינם מתייצבים במועד לזימון השנתי בלשכת הגיוס ומסכנים בכך את מעמדם כבן ישיבה על כל המשתמע מכך, ולאחר זמן מוצאים את עצמם מן הצועקים לשעבר.

2 תגובות

מוזר, בגיל 16 וחצי כבר נמצאים בישיבה גדולה

פשוט עובדה לא נוכנה הרבה מאד עולים לישיבה גדולה על גבול הגיל 18

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן