טראמפ, מודי ונתניהו בירכו: מוישי הולצברג חגג בר מצווה

בנוכחות מאות קרובי משפחה ומוזמנים נרגשים חגג היום מוישי הולצברג, הניצול המפורסם מפיגוע הטרור בבית חב"ד שבמומביי לפני 11 שנים, את בר המצווה שלו: "מבחינתנו זוהי סגירת מעגל מרגשת במיוחד". ראש הממשלה היה אמור להשתתף וביטל


מושי וסבו על הבמה. צילום: שניאור שיף

בנוכחות מאות קרובי משפחה ומוזמנים נרגשים חגג היום מוישי הולצברג, הניצול המפורסם מפיגוע הטרור בבית חב"ד שבמומביי לפני 11 שנים, את בר המצווה שלו.

אחד המשתתפים תיאר בשיחה ל'חדשות JDN': "הוריו השלוחים, הרב גבי והרבנית רבקי ע"ה, שקיפדו את חייהם באותה מתקפת טרור כמובן לא היו שם, אבל נוכחותם הורגשה, פיזית ורוחנית, לאורך כל הערב מהדברים שנישאו באולם, מהתמונות שעל מסכי הענק וגם מהגעגוע הגדול שבלב".

מי שכן הגיעו כמובן הם הסבים והסבתות הסמורים שגידלו את מוישי מאז הפיגוע, סנדרה המטפלת, שתמונתה המחזיקה את מוישי המתייפח בעת שהם נמלטים מהבניין המנוקב בכדורים לא תשכח לעולם, שהגיעה במיוחד מהודו, הדודים והדודות, ועוד מאות קרובי משפחה וחברים קרובים שעטפו את מוישי בהרבה חום ואהבה כדי שירגיש את מה שהוא באמת: נער, רק בן 13, חתן האירוע.

"מבחינתנו זוהי סגירת מעגל מרגשת במיוחד", אמר אחד מקרובי משפחתו הקרובה של מוישי. "לכאן, בכפר חב"ד הובאו ארונותיהם של גבי ורבקי ע"ה ומפה יצא מסע ההלוויה של הוריו להר הזיתים. כעבור שנה בדיוק, שוב התכנסו כאן כדי לחגוג את יום הולדת 3 של מוישי וטקס גזיזת השערות שלו, וכעת כעבור עוד 10 שנים אנחנו מתכנסים פה כדי לחגוג כבר את בר המצווה של מוישי והפכיתו לבוגר".

"רק לפני שבוע התקיים בניו יורק הכנס העולמי של שליחי חב"ד, ואלפי שליחיו של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל מוכיחים כל העת שאי אפשר להרוג אמונה ואור בכדורי רובה. זה פשוט מרגש במיוחד". כנהוג בחסידות חב"ד, הזמין הסבא, הרב שמעון רוזנברג מעפולה, את מוישי לחזור על מאמר חסידות בעניין מצוות הנחת תפילין – סדר גודל של 8 עמודי a4 בעל-פה, ומוישי לא אכזב ועשה זאת בבגרות מדהימה.

איגרת הברכה ששלחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ורעעיתו מלניה

לאחר ריקודי שמחה עם סוללת זמרים וכוכבי המגזר, ביניהם, מוטי שטיינמץ, אברהם פריד וישי ריבו, וסעודת מצווה חגיגית, העניק לו סבו השני, הרב נחמן הולצברג, שטר של דולר לברכה שקבל אביו מידי הרבי מליובאוויטש. מוישי אף הפתיע כשנתן את קולו בקליפ מיוחד ומרגש בהופק במיוחד לבר המצווה.

את האירוע כיבד בנוכחותו שגריר הודו בישראל, אבל עוד לפניו שלח ראש ממשלת הודו, נדנרה מורי, אגרת ברכה רשמית ומרגשת לכבוד בר המצווה. "אני שמח לשמוע על בר המצווה שלך", פתח ראש הממשלה ההודי את המכתב, "אתה מגיע לנקודת ציון משמעותית בחיים והסיפור שלך ושל ממשיך להוות מקור השראה לכולם. הוא דוגמא לנס של ממש. האומץ של המטפלת שלך, סנדרה, והתפילות של כולם ימשיכו ללוות אותך בחיים. אני זוכר את הפגישה בינינו בירושלים ואני מקווה כי תגשים את שאיפתך לחזור למומבאי כשליח חב"ד".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר את ברכתו ואמר כי, "אנחנו יודעים שמתוך הטרגדיה הזאת יש חיים, יש תקומה ויש מצוות. אתה בא עכשיו עם האהבה של כל עם ישראל, כל אזרחי ישראל ורבים רבים מחוץ לישראל. אני רוצה לאחל לך שתהיה בן נאמן לעמך, לארצך ולמשפחתך, ושתמשיך בחיים טובים ומאושרים. מזל טוב מוישי".

העיתונאי ישראל כהן דיווח כי נתניהו תכנן להגיע הערב לכפר חב"ד להשתתף בבר מצווה למוישי הולצברג, היום בשעה 13.00 הגיעו נציגי שב"כ לסיור בכפר. לאחר שהציגו את דרישות האבטחה ביקשו בני המשפחה לוותר על השתתפותו כדי לא להרוס את השמחה, וראש הממשלה הסתפק בברכה מצולמת.

צילום: חיים טוויטו

 

 

10 תגובות

מרגש עד דמעות!

מרגש עד דמעות
וכל הכבוד לסבא
שעוטף את מוישי בכל כך הרבה חום ואהבה.

אני לא מפסיק להתרגש, כולי אחוז צמרמורת.
מווישי הקטן כבר הגיע לעות תטרה ומצוות.
אבא ואמא בשמים עוטפים אותך במלא החטם והאהבה ומתפללים ומאחלים לך את כל הטוב.
ומברכים את סבא בבראיות איתנה ואריכות ימים?

מי כעמך ישראל מושי עם החיוך המתוק נותן כח לכולם להמשיך בעבודת ה בלי להתיחס לקשיים

מי חברת ההפקה? עבודה נהדרת

מרגש!
מישהו יודע מה היה שם בפיגוע?

זה היה בארץ או בחו"ל?

כל הכבוד למשפחה הזאת!!!
אשרהם, איזה השקעה!!!!???
מרגש….

האירוע היה בכפר חב"ד ב'אוהל האירועים' ליד בית הכנסת 'בית מנחם'

מזל טוב למושי…מרגש מאוד ….
שתגדל לתורה ויראת שמים..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *