עדויות מהתופת: "נכנסו אישה וגבר וכיוונו אלי רובה, נתתי לה מכה וברחתי"

עדויות מאירוע הירי הקשה בג'רזי סיטי שבניו ג'רזי: "הם ירו כמו מטורפים במשך שעה", סיפר אחד. אחר הוסיף: "כאילו הייתי באזור לחימה". לדברי אחד העדים נשמעו יותר מ-300 יריות. שליח חב"ד: "אנחנו עדיין לא יודעים מה קרה, אבל אנחנו מקווים ומתפללים לטוב"

פרטי האירוע הקשה הערב במרכול הכשר בעיר ג'רזי סיטי שבמדינת ניו ג'רזי שבארצות הברית טרם ברור, אך מהעדויות שמגיעות עולה תמונת מצב מדאיגה במיוחד. "יכולתי לשמוע את היריות, זה נשמע כמו זיקוקים שמתפוצצים", סיפר גבר שעובד בחנות ברחוב סמוך. "הם ירו כמו מטורפים במשך שעה. אז הייתה הפסקה של 20 או 30 דקות. השוטרים הרחיקו את כולם מהרחובות"

"נסעתי ברחוב חד סטרי ולא הבנתי למה המכוניות לא זזות", סיפר עד ראייה. "פתאום שמעתי את קולות הירי. יצאתי מהמכונית וראיתי שוטרים מפנים את הדרך. לא הבנתי בדיוק מה קרה. שמעתי 'בום בום בום', מעולם לא תיארתי לי שאשמע בחיי כל כך הרבה יריות. כאילו הייתי באזור לחימה". תושבת אחרת אמרה לרשת CBS כי "באזור יש פשע רב, אנחנו רגילים ליריות, אבל לא למשהו כמו זה".

אדם שהיה במקום סיפר כי "בדיוק הייתי במכולת ושמעתי שלוש יריות שנכנסו לחנות. נשכבתי על הרצפה והיו עוד חרדים בחנות. חשבתי שזה נגמר וקמתי, נכנסה אישה שחורה עם מעיל גשם ועוד גבר כהה כיוונו אלי רובה. נתתי לה מכה חזקה ברובה וברחתי מהמקום".

ארי, ישראלי שחיי בניו ג'רזי סיפר ב'חדשות 12' על רגעי האימה בעת הירי. "אני ממש חצי רחוב מכל היריות", סיפר. "כרגע צוותים של כוחות מיוחדים מנסים להיכנס ולהוציא את הפגועים, יש פה הסגר לא נורמאלי, יותר מ-200 שוטרים ואמבולנסים שמחכים להוציא נפגעים". לדבריו שמע יותר מ-300 יריות שנורו. "כרגע אי אפשר לדבר עם אף אחד", אמר. "זה היה מאוד מפחיד לשמוע יריות כאלה, כרגע זה לא נראה טוב".

הרב משה שיפרו, שליח חב"ד בניו ג'רזי סיפר כי "דיברתי עם בעל החנות והוא אמר שהוא יצא לדקה ופתאום שמע את כל היריות, שהיו בתוך החנות. אנחנו עדיין לא יודעים מה קרה, אבל אנחנו מקווים ומתפללים לטוב". בראיון ל'חדשות 13' דקות אחרי התקרית סיפר הרב שפירו כי "אחד היורים נכנס לתוך המכולת וירה משם. כרגע לא ברור מה בדיוק קרה, אנחנו מקווים ומתפללים שזה יסתיים במהרה ללא נפגעים".

התובע בניו ג'רזי גורבי גרואל קרא לשאת תפילה למען השוטרים בעודם פועלים לפתרון המצב. "אנחנו נשאירם, כמו תמיד, אסירי תודה על שירותם והקרבתם", אמר. מושל ניו ג'רזי הוסיף: "מחשבותינו ותפילותינו הן עם הגברים והנשים של משטרת ניו ג'רזי, במיוחד עם הקצינים שנורו במהלך העימות הזה, ועם התושבים ותלמידי בית הספר שנמצאים כעת בעוצר".

"אנחנו מתפללים למען הגברים והנשים במשטרת ג'רזי סיטי, במיוחד אלה שנפגעו בקרב, והאזרחים והתלמידים שכרגע במצור", אמר מושל ניו ג'רזי פיל מרפי. "יש לי אמון מלא ברשויות החוק שיבטיחו את ביטחון הקהילה שלנו ויפתרו את המצב", הוסיף המושל. "היום הזה מזכיר לנו את האומץ ואת ההקרבה שלהם ושל המשפחות שלהם למען הקהילה שלנו".

2 תגובות

חד וחלק!!!!
נקמת הציונים בסאטמאר!!!

איזו אכזריות….
תתבייש לך, כל ישראל ערבים זה לזה.
איזו בושה, תתנצל בבקשה.
ממש קיטרוג על עם ישראל רח"ל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *