החסידים נדהמו: הנוסח הפשוט על המצבה – הניסוח של האדמו"ר זצוק"ל

"פ''נ מוה''ר ישראל ניסן בן הרה''ק מוה''ר דוד משה מקרעטשניף, מקים ומייסד היישוב החרדי והתורני בקרית גת, נבזה בעיניו נמאס ואת יראי ה' יכבד'', נכתב על המצבה של כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף ק"ג • בלעדי: ההחלטה של אדמו"רי קרעטשניף על אוהל החסידות

עם מלאות ה'שלושים' לפטירתו של כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת זצוק"ל הוקמה המצבה על קברו באוהל אדמור"י קרעטשניף בעיר רחובות על קברו, אך נוסח המצב שנחשף אינו מתאר את פועלו הגדול של כ"ק האדמור שהיווה מגדלור לתורה ועבודה בעיר קרית גת ומצודתו היתה פרוסה לעולם כולו.

החסידים התפלאו לראות את נוסח המצבה שהוקמה בה לא נכתבו שום תוארי כבוד על כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת זצוק"ל ופליאתם הייתה רבה. אלא שהתברר כי כ"ק האדמו"ר זצוק"ל התיישב במוצאי יום הפורים תשע"ט כשכולו אחוז שרעפים, נטל דף ועט, והחל רושם בעצמו את נוסח מצבתו, כמובן ללא שום תוארי כבוד.

"פ"נ מוה"ר ישראל ניסן בן הרה"ק מוה"ר דוד משה מקרעטשניף מקים ומייסד את היישוב החרדי והתורני בקרית גת, נבזה בעיניו נמאס ואת יראי ה' יכבד, נפטר ביום ט"ז מרחשוון תש"פ", כתב. על גבי המצבה עצמה אף הוסיפו כי הנוסח הוא על פי צוואתו. יצוין, כי נוסח המצבה הפכה לשיחת היום בחסידות בה שוחחו על ענוותו הכבירה של כ"ק האדמו"ר זצוק"ל ועל כך שהוא עצמו רשם את נוסח מצבתו במוצאי יום הפורים האחרון.

בתוך כך, ל'חדשות JDN' נודע כי האדמו"רים מקרעטשניף קרית גת זצוק"ל ויבדחלט"א כ"ק האדמור מקרעטשניף החליטו לאחר פטירת אחיהם האדמו"ר מביטשקוב זצוק"ל איך לעצב את אוהל אדמו"רי החסידות, כשהם קובעים את מקומם של כל אחד מבני המשפחה שיחפצו בבוא היום להיטמן בחלקת אבותיהם לפי גודל השנים.

האחים סיכמו כי כמו אשר בחיי אביהם, לא משו וזזו מתחת ידו, כשהאח הגדול מרחובות התייצב תמיד לימינו של האבא, בזמני התפילות ובעריכת השולחנות ואילו האח מקרית גת עמד לשמאלו בהיותו האח התאום, הרי שכך יהיה גם לאחר אריכות ימם ושנותם. עוד סיכמו ביניהם האחים להורות, שלאף אחד מהם לא יהינו החסידים לבנות מציבה גדולה וגבוהה יותר מזה של אביהם הגדול והנערץ אליו היו קשורים בנפשם ורוחם.

2 תגובות

ענווים ענויים הגיע זמן גאולתכם

אחלה גבר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *