נחשף: קופסת הטבק של האדמו"ר רבי יואל מסאטמאר זצוק"ל

בלעדי: קופסת הטבק האישית מכסף של הרה"ק רבי יואל טייטלבוים, 'רבינו הקדוש מסאטמאר', אשר שימשה אותו בזמן התפילה ובלימוד התורה מוצעת בימים אלו למכירה. הקופסה שעשויה כסף טהור ומעוטרת בעיטורי פרחים וצורות שונות, נחשפת כעת לראשונה

'הייליגער טאבק פושקע': קופסת הטבק האישית מכסף של הרה"ק רבי יואל טייטלבוים, 'רבינו הקדוש מסאטמאר', אשר שימשה אותו בזמן התפילה ובלימוד התורה. הקופסה שעשויה כסף טהור ומעוטרת בעיטורי פרחים וצורות שונות, נחשפת כעת לראשונה ותמונות בלעדיות ממנה הגיעו לידי 'חדשות JDN'.

הקופסה המיוחדת מוצעת כעת למכירה בבית המכירות תפארת בגבעת שאול בירושלים ביום רביעי, 18.12.19, בשעה 20:00. בבית המכירות יש אישור מאת אחד מגדולי תלמידי מרן זי"ע מגדולי הרבנים בארה"ב, המאשר כי הרה"ק מסאטמאר השתמש בקופסה זו זמן רב לעבודתו בקודש.

כידוע, אצל רבים מגדולי ישראל החסידים הייתה חשיבות מיוחדת לקופסאות הטבק שעברו בירושה. ברשות הרה"ק בעל הדברי חיים מצאנז, הייתה קופסת טבק מיוחסת, למרות שמעודו לא הריח בטבק. בערב 'כל נדרי' היה בנו הילד הרה"ק מטשחויב במצב מסוכן ביותר. בתו של הדברי חיים ניגשה לאביה והחלה להפציר בו נרגשות שיתפלל למען שלום הילד. אך הדברי חיים נענה ואמר: מי אשר שת ליבו לעניינים כאלו בשעה נשגבת זו. הבת המשיכה להפציר ולהתחנן עד שאביה נעתר לה ואמר: 'שימי על הילד את קופסת הטבק הזאת, הוא עוד יאריך ימים ויפעל ישועות'.

אכן הרה"ק מטשחויב החלים מחוליו ושמר כל ימיו על קופסת הטבק היקרה מכל משמר, ועל ידה המציא מזור לחולים רבים, כשהוא מצווה להניח את הקופסא על גוף החולה או המקשה-לילד. ויהי היום, וקופסת הטבק היקרה נעלמה מביתו. חיפשוה בכל מקום, והיא לא נמצאה. הדבר גרם לו עגמת נפש-מרובה, והוא השיח את צערו אצל אחיו הרה"ק משינאווא. אמר לו הרה"ק בפסקנות: "דעם טאטנ'ס א-קינד [בנו של אבינו] אינו זקוק לקופסה של טבק, בכוחו לפעול ישועות גם בלעדיה".

כמן כן, ברשות הרה"ק ה'אהבת ישראל' מוויזניץ הייתה קופסת הטבק המיוחסת מהרה"ק רבי מרדכי מנעשכיז והיא עמדה לפניו בכל תפילות הימים הנוראים. גם אצל בנו הרה"ק האמרי חיים הייתה הקופסא מונחת כל תפילות הימים הנוראים ומפעם בפעם הריחו בה. האהבת ישראל התבטא: אני מריח מהקופסא יותר מאשר מהטבק…

2 תגובות

"חשיפה בלעדית"

קופסאות טבק מיוחסות, כאילו שכל הבעיות של המדינה באו על פתרונן, אין יותר חדשות. רק פלפולים על ריחות טבק

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו