אבל כבד בעולם החרדי ו'דגל התורה' עם פטירתו הטרגית של ר' יצחק מאיר וייס ז''ל שהלך לעולמו כתוצאה מ'דום לב' בתוך ימי ה'שבעה' על בנו הפעוט. ח"כ אורי מקלב: "הלב שלו נשבר". חברו ל'JDN': "הטובים ביותר הולכים, ללקוט שושנים"

ח"כ מקלב על ר' איציק וייס. צילום: 'חדשות 12'

אבל כבד בעולם החרדי ובמפלגת 'דגל התורה' עם פטירתו הטרגית של ר' יצחק מאיר וייס ז"ל שהלך לעולמו כתוצאה מ'דום לב' בתוך ימי ה'שבעה' על בנו הפעוט שנפטר מ'מוות בעריסה' ביום שישי האחרון. וייס ז"ל היה למד בחרותו בישיבת מיר ברכפלד זכה לשמש את ראש הישיבה הגאון רבי נתן צבי פינקל זצ"ל. במהלך הבחירות האחרונות סייע רבות לרשימת 'יהדות התורה' והוסיף קולות רבים למפלגה.

ח"כ אורי מקלב מ'יהדות התורה' התייחס לטרגדיה ואמר כי, "הלב הרך והרגיש של איציק לצערנו לא עמד בטרגדיה והאסון הגדול שפקד אותו, עם פטירת בנו התינוק שהביא הרבה שמחה הביתה. איציק היה חרוץ ומוכשר, מאוד אהוב על כל מקרביו, תמיד רצה להיטיב עם הציבור. הלב שלו נשבר. זו טרגדיה על טרגדיה, אנחנו יודעים כפי שהיה אומר שכעת צריך להתחזק באמונה והכל מגיע משמים".

אחד מחבריו בישיבה סיפר ל'חדשות JDN' כי, "כל אחד שהכיר את איציק ז"ל, ולו לזמן קצר, יודע ומכיר את הקסם, את הנעימות הנדירה, את התחושה הטובה שקיבל תמיד כל מי שבמחיצתו. אבל מתוך הכל, דבר אחד אזכור תמיד: איציק היה ועד שלישי כשהגעתי לישיבה, מבוגר ממני בשנתיים, פער משמעותי במושגי ישיבה גדולה והיחס הנהוג בה".

"בוודאי ביחס למי שכבר בגיל הזה, היה יד ימינו למרן רה"י זצוק"ל ונחשב לבחור בולט ואחראי, ואיש קשר מול ומטעם הנהלת הישיבה בנושאים רבים. למרות הבדלי המעמדות הנהוגים, איציק היה נקי מגרם של פוזה ועליונות. הוא פשוט נתן תחושה מצוינת לכל אחד ואחד, וכל הצעירים, כמו בני גילו והמבוגרים, ידעו מהר מאד שהוא חבר נדיר ובחור של נתינה בלי גבולות. קשה לתאר כמה זה משפיע ומסייע לבחור צעיר בישיבה עם 700 בחורים".

"אינספור רגעים וזכרונות, אישיים וישיבתיים, יש בהמשך החיים המשותפים ומחלפיהם. העזרה שלו לכל חתן בתיאום תזמורות ללא עלות גם בתקופה שבישיבות אחרות בחורים התפרנסו מהתחום, הסיוע שלו בת"ת ובכל מיזם שהיה צריך בישיבה, ההקפדה על הסדרים והתפילות, המסירות האדירה למרן רה"י ברגישות ובאחריות ובעוצמה (בכניסה לבית המדרש היה נושא וסומך אותו על כפיו ממש עד למקומו), ובעיקר החיוך והפירגון והאהבה הגדולה לכל אחד".

"אבל ברגעים קשים אלו, נזכר בעיקר בחבר הראשון שהיה לי – ולרבים אחרים – מעבר לגבולות ועד א': איציק וייס האחד והיחיד. והעיניים כבר מטושטשות ואי אפשר להמשיך. לפעמים זה כבר נשמע שחוק, אבל כנראה בטרגדיות כאלו, ואין באמת טרגדיות כאלו, הטובים ביותר הולכים. "ללקוט שושנים" כפשוטו. שהקב"ה יאמר לצרותינו די, והלוואי שנזכה ליישם משהו מהחן והחסד של אהובנו איציק וייס זכרונו לברכה", ספד החבר בצער.

כזכור, ביום שישי האחרון בנו הפעוט פונה לבית החולים במצב קשה כשאיבד את הכרתו כשהיה אצל המטפלת כשהגיע לבית החולים 'מעייני הישועה' נקבע מותו של הפעוט, למגינת לב הוריו, כעת בתוך ימי השבעה על בנו הפעוט הלך לעולמו האברך ר' יצחק מאיר ז"ל כתוצאה מדום לב. הלוויתו התקיימה הערב בשעה 20:00 מבית הכנסת 'דברי חיים' ברחוב חולדה הנביאה 10 בעיר בני ברק, משם מסע ההלוויה ממשיך לעיר רחובות שם ייטמן.