למצולמים אין כל קשר לנאמר בכתבה. צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

סיום הש"ס: המעמד המרכזי בארה"ק יערך במתחם ענק בכביש אם המושבות

לאחר תקופה ארוכה של דיונים התקבלה ההחלטה הסופית על מעמד סיום הש"ס המרכזי בארה"ק בהשתתפות שיאחד את כלל הציבור החרדי, ויתקיים ביום שלישי ג' טבת ה'תש"פ, במתחם ענק 'בכביש אם המושבות' בפאתי העיר בני ברק

בתום תקופה ארוכה של דיונים התקבלה אמש (ראשון) החלטה סופית בקרב הוועדה המכינה של סיום הש"ס הגדול כי מעמד סיום הש"ס המרכזי שיאחד את כלל הציבור החרדי,

המעמד יתקיים ביום שלישי ג' טבת ה'תש"פ, כאשר בעקבות השתתפותם הצפויה של אלפי אנשים המעמד ייערך במתחם ענק בכביש 'אם המושבות', בפאתי העיר בני ברק. 

הלוגו שיעטר את המעמד

על תיכנון והפקת האירוע יהיו שותפים נציגים ממפלגות ש"ס, דגל התורה ואגודת ישראל, כמו"כ במעמד הגדול צפויים להשתתף גדולי הדור, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, ראשי ישיבות אדמו"רים, רבנים, ואלפי אברכים ובחורי ישיבות.

בתחילה, לפני כחודש, דובר כי סיום הש"ס המאחד של כלל הציבור החרדי ייערך במתחם ענק ב'בית רבן', אך המיקום כעת השתנה ונקבע באופן סופי הלילה. 

בתוך כך, הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שיגר הבוקר מכתב ברכה מיוחד לרבבות לומדי הדף היומי, לקראת סיומי הש"ס אשר יתקיימו בשבועות הקרובים בארץ ובעולם. במשך שנים רבות מסר הרב הראשי מדי יום שיעורים קבועים בדף היומי שנמסרו בעירו מודיעין, וכן עודד וביסס את קיומם של שיעורים רבים נוספים ברחבי הארץ.

בפתח מכתבו לאלפי הלומדים כותב הרב הראשי: "מצוקי ארץ, גדולי ישראל בדור דעה, אמצו את הרעיון של בן דוד סבי המהר"מ שפירא זצ"ל ראש ישיבת "חכמי לובלין", וקבעו סדר לימוד התלמוד דף אחד מידי יום, כך שבמשך כשבע שנים יספיקו ללמוד את כל הש"ס".

"בסייעתא דשמיא לימוד הדף היומי נתקבל ע"י רבים ונטמע בלבם. ממחזור למחזור מצטרפים יותר ויותר לסדר לימוד זה. לימוד הדף היומי בנוסף לחשיבות חובת תלמוד תורה, יש בו דבר נוסף. הלימוד מאחד ומקשר את לומדי התורה בכל ארצות תבל".

בסיום מכתבו מעודד הרב הראשי הגר"ד לאו את כלל הציבור להצטרף בתקופה זו ללימוד הדף מדי יום וכותב: "בימים אלו אנו עומדים על סיפו של תחילת המחזור ה-י"ד, וזו הזדמנות נפלאה לעלות על הדרך ולהצטרף למעגל הלומדים".

מכתבו של הרב הראשי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *