הותרו לפרסום שמותיהם ארבע מתוך חמשת הפצועים: שלושת בניו של האדמו"ר מקאסאן - חיים, מאיר ושלמה רוטנברג, וכן הרב יוסף ניימן שבמצב קריטי. גבאי בית הכנסת: "זרקתי עליו שולחן גדול ואז הוא אמר לי 'תיזהר, אני אתפוס אותך'"

הותרו לפרסום שמותיהם ארבע מתוך חמשת הפצועים בפיגוע הדקירה הקשה בבית מדרשו של כ"ק האדמו"ר מקאסאן בשכונת פארשעי בעיר מונסי. שלושת בניו של האדמו"ר שבבית כנסת שבביתו אירע אירוע הדקירה – חיים, מאיר ושלמה רוטנברג, וכן הרב יוסף ניימן שנמצא במצב קשה מאוד ובקהילה היהודית בארצות הברית מבקשים להתפלל לרפואת יוסף בן פרל לרפו"ש.

יוסף אליהו, שמש בית הכנסת, סיפר בראיון ל'כאן חדשות כי, "אדם נכנס לבית של הרב, מיד אחרי טקס הדלקת הנרות", סיפר אליהו. "הוא נכנס לחדר האוכל ששם היה טקס הדלקת הנרות והתחיל לדקור אנשים, לקחתי את הנכדים של הרב ויצאתי איתם החוצה". עוד הוסיף, "דחפתי את כולם, צעקתי ורצתי לבית הכנסת"

אליהו סיפר כי הדוקר "היה מכוסה, רק העיניים והמצח שלו היו גלויים" והוסיף כי "הוא היה גבוה ונראה כמו אדם שחור". "זרקתי עליו שולחן גדול ואז הוא אמר לי 'תיזהר, אני אתפוס אותך'", אמר אליהו. הגבאי הוסיף: ״דחפתי את כולם החוצה, התחלתי לצעוק ורצתי לבית הכנסת". לדבריו, הדוקר התחיל ללכת לכיוון בית הכנסת הסמוך אך כשהבין שדלתות הכניסה נעולות – ברח מהמקום.

"התפללתי על חיי", תיאר אהרון קון בן ה-65 שהיה בבית הרב בשיחה עם הניו יורק טיימס. "הוא התחיל לתקוף אנשים ברגע שנכנס מהדלת. לא היה לנו בכלל זמן להגיב. ראינו אותו שולף סכין בגודל של מטאטא". קון תיאר כי "ראיתי אותו דוקר אנשים והתחלתי לזרוק כסאות ושולחנות". לדבריו, התוקף לא הצליח להיכנס לבית כנסת הסמוך מאחר והאנשים שהיו בפנים כנראה שמעו את הצעקות ונעלו את הדלת.

"התוקף היה בחור גדול ומפחיד מאוד", תיארו עדי הראייה את החשוד שפרץ למקום עם מצ'טה. "ניסו לדחוף ולעצור אותו אבל לא הצליחו, הוא היה חזק מאוד והיה לו מבט של רצח בעיניים". לפי העדויות, בביתו של הרב נכחו באותם הרגעים כ-50 מתפללים. לדבריהם, האדמו"ר הרב רוטנברג חזר לבית כנסת לאחר האירוע, המשיך בסעודה שלישית וחיזק את המתפללים.

יואלי לייבוביץ', תושב השכונה אמר הבוקר: "מה שקרה עכשיו בשכונה שלי זה מאוד מפחיד. ההתקפות נגד יהודים הולכות ומתגברות. כן, אנחנו צריכים להילחם בשנאה על ידי אהבה ותפילות. אבל אני חושב גם שאנחנו צריכים לדון על אימונים ונשיאת נשק". העסקן הבכיר דוב הייקינד אמר "אנחנו במשבר, יש מצב חירום, ומנהיגי ניו יורק צריכים להכריז על כך. האנטישמיות והשנאה יצאו משליטה".

איתן דביר, מתפלל בבית הכנסת, סיפר בראיון 'רדיו 103': "הוא רב חסיד שגר בשכונה שיש בה גם הרבה דתיים רגילים. זה היה במהלך מסיבת חנוכה בביתו של הרב, באו לביתו, שנמצא ממול לבית הכנסת והתחילו לדקור יהודים. בין הנפגעים היו שני הבנים של הרב רוטנברג, יהודי בגיל 71 בשם יוסף שנמצא כעת במצב קשה ועוד שני אנשים נוספים".

מכון שמעון ויזנטל, שראשיו קרובים לנשיא טראמפ, קוראים לו להקים צוות משימה מיוחד של ה-FBI למאבק בגל הפיגועים האנטישמים בארה״ב. בהודעה מיוחדת שפורסמה הבוקר כותבים הרב מרווין האייר (שנאם בטקס ההשבעה של טראמפ) והרב אברהם קופר מראשי המכון: "מספיק ודי. יהודים צריכים לחיות את חייהם באמריקה ללא פחד. ה-FBI צריך להוביל את המאבק נגד גל פשעי השנאה. אנו גם קוראים לראשי הקהילה האפרו-אמריקנית לומר את דברה נגד גל ההתקפות".