צילום: משה גולדשטיין

מסתמן: מועצת גדולי התורה של אגו"י תתכנס לקראת הגשת הרשימות

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ככל הנראה ביום שלישי, לקראת סגירת הרשימות לכנסת ביום רביעי. מזכיר המועצת הרב יעקב ולצר החל היום בסבב אצל כ"ק האדמו"רים שליט"א לקראת הישיבה המתוכננת. על סדר היום: הבחירות הגורליות והאקדמיה

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ככל הנראה ביום שלישי השבוע, לקראת סגירת הרשימות לכנסת ביום רביעי. כ"ק מרנן האדמו"רים צפויים לאשר את רשימת חברי הכנסת של המפלגה ולעורר על הצורך בהתחזקות המפלגות החרדיות לאור מצב הדת והיהדות החרדית בארץ ישראל.

במוקד הישיבה של גדולי הדור תעמוד השחיקה החמורה בסטטוס קוו והתגברות חילולי השבת ברשויות המקומיות ברחבי הארץ לאור הקיפאון הממשלתי. בנוסף לכך שמדובר בבחירות גורליות עבור היהדות החרדית בארץ הקודש לאור חוק הגיוס שצפוי להיות מקודם לאחר כשתקום ממשלה,לצד נושאים רבים נוספים שיעמדו למרמס במקרה ותקום "ממשלה חילונית".

מזכיר המועצת הרב יעקב ולצר החל היום בסבב אצל כ"ק האדמו"רים שליט"א לקראת הישיבה המתוכננת, ונכנס אל כ"ק מרן האדמו"ר מגור. מחר צפוי הרב ולצר לעלות אל כ"ק מרנן האדמור"ים מויזניץ, בעלסא וצאנז. בישיבה צפויים גדולי הדור לדון גם בפרצות שהתגברו לאחרונה בקרב היהדות הנאמנה בכל הקשור ללימודים במוסדות אקדמאים.

כזכור, ‏חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' ובכירי המפלגה התכנסו היום בבית התנועה בבני ברק לישיבת הנהלה כחלק מההיערכות לבחירות ובין היתר אישרו מחדש את הסכם הריצה המשותפת עם דגל התורה. בעקבות ששתי הכנסות האחרונות לא פעלו, הוסכם עם אגודת ישראל כי ההסכם יישאר בדומה לבחירות לכנסת ה-21 לפיה אגודת ישראל תקבל את המקום הראשון ודגל התורה תקבל את המקום הראשון בבחירות לכנסת ה-24.

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן פתח את הישיבה בדברים לזכרו של יו"ר החינוך העצמאי שהלך אמש לעולמו: "הרב אברהם יוסף ליזרזון זצ"ל יחסר לנו. הוא לא נח ולא שקט. רבים צריכים לבקש סליחתו. הוא ניהל מערכות ציבוריות וגם לקח ללב כי זה בער בו". בדבריו התייחס להשתה נגד המגזר החרדי ואמר כי, "ההסתה נגד החרדים עולה ומתגברת ככל שהבחירות חוזרות על עצמן. דמנו הותר ברבים ויש תחרות מי יכול להכפיש את החרדים יותר, וליברמן בראשם".

על חידוש ההסכם אמר כי, "אנו ממשיכים בהסכם האחדות עם דגל התורה. יחד ניאבק על קדשי ישראל, השבת הציבורית שמתחללת רח”ל. במאמץ גדול אפשר להגדיל את אחוזי ההצבעה שלנו". עוד הוסיף כי, "אנו מודאגים מהמשך תקציבי הישיבות בעידן ממשלות המעבר והבחירות החוזרות. אנו סומכים על ח"כ משה גפני ואני יודע שהוא פועל לכך שהדבר לא ייפגע". לסיום עדכן כי, "הרב אייכלר מרגיש טוב ומחר ישוחרר מבית חולים בעז"ה".

סגן השר ח"כ מאיר פרוש אמר בישיבה כי, "הבחירות הקרובות יהיו בבחינת עד שיבוא הכתוב השלישי ויכריע ביניהם. אנו לא נרתעים ולא מתעייפים. בכל הכוחות נפעל להגדיל את הנציגות האגודאית והחרדית. לא מתאר לעצמי מה יקרה אם לא נשמור על כוחנו. רק בימים האלה אנו נאבקים על הדברים החשובים לנו ואין לנו פריבילגיה לוותר. המשימה שלנו לסחוף את ההמונים ולהביא את ההכרעה בעז״ה".

ח"כ יעקב טסלר אמר בישיבה כי "הבחירות החוזרות ונשנות היא גזירה משמיים. בשונה ממפלגות אחרות אנו לא יכולים להיות שאננים ורדומים, שכן כל אחד מרגיש את המערכה הקשה וההסתה היומיומית נגדנו. נגד רבנים ונגד קדשי ישראל. הגענו למצב של קיבעון וחוסר יכולת לפעול למען האזרחים, יש כאלו מפלגות שלהם המצב הפוליטי הקיים – טוב עבורם וכל העיסוק שלהם זה פולטיקה קטנה, גם כשיש כנסת וממשלה הם לא עושים דבר וחצי דבר למען האזרחים, אבל אצלינו המצב בדיוק הפוך וכל מטרתינו הוא לפעול למען האזרחים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו