בהשתתפות כ-45 אלף יהודים: שרשרת הסיומים יינעלו בארה"ב

לראשונה מעל במה אחת יופיעו בסיום הש"ס של דרשו שייערך ביום ראשון הקרוב, שתי מקהלות הזמר הטובות ביותר בעולם המוזיקה החסידית 'מלכות' ו'שירה', ושתי התזמורות הטובות בעולם המוזיקה החסידית, 'המנגנים' ו'פרייליך' המכילות יחד כ-50 נגנים
 • קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

  תוכן מקודם

 • הילד הזה זקוק לעזרה שלכם!

  תוכן מקודם

 • על מה אמר הגאון הגדול רבי עמרם פריד ש'זו מצווה גדולה מאד'

  תוכן מקודם

 • הקציפו הקציפו משקה BARISTA מושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

ארגון דרשו הוא זה שפתח את שרשרת הסיומים ברחבי תבל, כאשר בשבת חנוכה, התקיים מעמד הסיום של דרשו בבנייני האומה בירושלים, המעמד שהיווה את אות הפתיחה לכלל הסיומים בעולם היהודי, וארגון דרשו, הוא גם זה שנועל את שרשרת הסיומים למחזור הדף היומי הי"ב.

במעמד שטרם היה כמותו, בהשתתפות עשרות אלפים שיתקיים באולם המקורה הגדול ביותר בארה"ב ב'פרדנשל סנטר' שבו ישתתפו כ-45 אלף בני אדם במתחם המרכזי ובמתחמי המשנה, יתקיים מעמד הסיום בהשתתפות מרנן ורבנן שליט"א מכל העולם היהודי, מקהלות זמר, ורבבות יהודים ממשפחות דרשו בצפון אמריקה.

בראשות המשלחת מארה"ק יעמדו כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א שיסיים את הש"ס במעמד הגדול ויישא דברי חיזוק, הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א חבר מועצגה"ת, ראש ישיבת חברון וחבר הנשיאות העולמית של דרשו, הגה"צ רבי שמעון גלאי שליט"א והגה"צ רבי אהרון טויסיג שליט"א.

מבחינת ההפקה המוזיקאלית, בדרשו שוברים הפעם שיאים היסטוריים. לראשונה מעל במה אחת יופיעו שתי מקהלות הזמר הטובות ביותר בעולם המוזיקה החסידית, מקהלת 'מלכות' מישראל ומקהלת 'שירה' מארה"ב, וזאת בנוסף לשתי התזמורות הטובות בעולם המוזיקה החסידית, 'המנגנים' ו'פרייליך' המכילים יחד כ-50 נגנים. מפיק המעמד הוא ארי פרנקל, ועל ההפקה המוזיקאלית שלום וגשל.

במהלך המעמד שיקבע שיאים חדשים בכל הקשור להשקעה במעמדי סיום הש"ס מאז ומעולם, יושרו לכבודה של תורה הלחנים החדשים והמרגשים של דרשו שהולחנו במיוחד לשרשרת סיומי הש"ס, כאשר מי שאמון על הצד של ההפקה המוזיקאלית הוא שלום וגשל. במהלך המעמד היוצר והמלחין ר' מונה רוזנבלום יציג יצירת מופת "בְּהִתְאַסֵּף רָאשֵׁי עָם" שנכתבה במיוחד למעמד, ותבוצע ע"י ר' מוטי שטיינמץ ור' זאנוויל וינברגר. במהלך המעמד יבוצעו שירים נוספים ע"י תזמורת המנגנים ומקהלת מלכות, והזמרים ר' ישראל אדלר, ר' אייזק האניג, ר' זאנוויל וינברגר ור' אהרלה סמט וילד הפלא דודי הרשקופ, תחת ניצוחם של מוישי רוט רובי בנט ומשה לאופר.

במהלך המעמד תוקרן גם מצגת מיוחדת ומרגשת "הִנֵּה יָמִים בָּאִים" שהוכנה ע"י ר' מרדכי צין ור' יוסף פולק שתתפרש לאורך כ-30 דקות ותנוע בין שתי מלחמות העולם, כשהיא מתארת את המכה הגדולה שניחתה על יהדות אירופה המעטירה. המצגת המיוחדת, שמשלבת מציגים חיים על הבמה, מביאה באופן נוגע ללב את סיפורם המיוחד של אב ובנו שהיו בכינוס הגדול בווינה בשנת תרפ"ג, ומסיירת בין תחנות שונות בדברי ימיה של יהדות אירופה ערב חורבנה הגדול, וממחישה את חשיבות דף הגמרא להמשך שלשלת הדורות.

בעקבות גל ביקושים חסרי תקדים, לאולם פרודנשל סנטר שבניו ג'רזי המכיל עשרות אלפי מקומות, אזלו כל הכרטיסים כבר לפני שבועות אחדים, והנהלת דרשו ארה"ב החליטה לפתוח אולם נוסף, אנג'יי פאק, המכיל עוד אלפי מקומות, על מנת לאפשר למבקשים להשתתף במעמד הגדול. באולם זה יופיעו ענקי הזמר ר' לוי פלקוביץ ור' מוטי אילוביץ, יחד עם תזמורתו של ר' שיע ברקו, כאשר לאורך הערב יועברו לאולם הסמוך חלקים נבחרים מהאולם המרכזי.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

אתרוג בלי בלעטל והדסים משולשים: בירושלים בוחרים ארבעת המינים • תיעוד
רגעי אימה: האבא רץ אחרי הכובע - עגלת התינוק הידרדרה לכביש • תיעוד
יום טוב טאנץ! שיע פריד ובעלי המנגנים באלבום מתנה לתורמים של בעלזא
התושבים שמעו פיצוץ: פינוי דיירים בשל חשש לקריסת מבנה בחיפה • צפו
המלחמה על רפורמת הכשרות: ח"כ אבי מעוז הגיש עתירה לבג"ץ
פְּרִי עֵץ הָדָר: סיור מצולם בשוק ארבעת המינים של מחנה יהודה
סוכות מירושלים: גדולי הזמר המזרחי והחסידי במחרוזת שמחה לחג • צפו
אברומי סמט מרקיד אתכם עם 25 דקות של שמחת בית השואבה
מנחם מאשקאוויטש מארח את ארהל'ה סמט לביצוע מקפיץ של הניגון החב"די
מוישי וולס ויואלי גרינפעלד בדואט מרגש לסוכות: "טאטע"
אהרלה סמט ומוטי ויזל מרקידים עם "אין סגולה כתורה"
קצין צה"ל דחף פעיל שמאל והוביל התכתשות סוערת בקואליציה • צפו
תיעוד נדיר: עדר של 16 ראמים שנולדו בטבע נצפו בנחל ציחור • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • חג הסוכות • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
כך פינו השוטרים באלימות את המתבצרים בסוכת הפוסק במאה שערים • צפו
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני חג הסוכות להורדה ולהדפסה
האמת נחשפת אחרי ההסתה החמורה: ביטלו את חקירת מרבית השבים מאומן
יום הכיפורים במחיצת מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן והגר"ש בעדני

4 תגובות

 1. אחרי האירוע המרשים שהיה בניו יורק עם מאה אלף איש מי צריך עכשיו עוד אירוע?
  לפחות שיחכו עוד קצת וכבר ירויחו סיום על מסכת ברכות…

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו