"כאשר ישנה הסתה על כל דבר שבקדושה, ישנם אנשים שמתירים לעצמם להשחית": תמונות של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל שהוצגה על שלט קמפיין בכניסה לעיר ירושלים הושחתה הבוקר. דרישה ממשטרת ירושלים לפתוח בחקירה

מזעזע: תמונות של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל שהוצגה על שלט קמפיין בכניסה לעיר ירושלים הושחתה הבוקר על ידי אלמונים. בתיעוד שפרסם העיתונאי יוסי ברגמן ב'בחזית' ניתן לראות גרפיטי שרוססה בצורה איקסים על דמותו ההדורה של מרן זצוק"ל שהיה ממקימי עולם התורה הספרדי בדור הנוכחי. גורמים במערכת הפוליטית טוענים כי ההסתה של ישראל ביתנו הובילה למעשה הנפשע.

"נסעתי הבוקר בסמוך לכניסה לעיר ירושלים והזדעזתי לראות כי מודעות עליהן מתנוססת דמותו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל הושחת בצורה מחפירה", סיפר ברגמן ל'חדשות JDN'. "מיהרתי לצלם כדי שהציבור ייחשף לדבר החמור הזה, אני מקווה שכמו במקרים דומים גם עכשיו המשטרה תחקור את מי שעשה את המעשה הנפשע הזה. אפשר רק לנחש שההסתה של אחד הפוליטיקאים הבכירים הובילה למעשה המחוצף הזה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה על השחתת השלטים בכניסה לי-ם שעליהם תמונת מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כי, "מדובר במעשה נורא ונפשע. לא פלא שכאשר ישנה הסתה על כל דבר שבקדושה ועל רבנים, ישנם אנשים שמתירים לעצמם להשחית תמונות רבנים". לסיום אומר מלכיאלי כי "אני קורא למשטרת ירושלים לחקור זאת".

בתוך כך, במפלגת ישראל ביתנו הגיעו השבוע לשיא חדש של הסתה אנטישמית נגד המגזר החרדי וגדולי הדור והרשו לעצמם ברוב חוצפתם להשוואת את הרב הראשי לישראל מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף לתומך הטרור יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, על רקע אמירתו הנוכחה של הגר"י יוסף על העבודה כי רבים מעולי ברית המועצות אינם יהודים, תוך שהם מגדירים זאת כ"וירוס".