דרמה השבת בהילולא באולבסק שבאוקראינה, בליל שב"ק סמוך לחצות, שכן גוי הזמין משטרה בטענה ששירי השבת מפריעים למנוחתו, לאחר עימותים ורגע ממעצר, סודר הענין ע"י איש העסקים נחמן שטיינברג והסעודה המשיכה ללא הפרעה

דרמה התחוללה במהלך השבת האחרונה על יד ציון קודשו של הרה"ק רבי משה מלודמיר זיע"א אשר טמון באולבסק שבאוקראינה לאחר שלטענת שכן גוי מקומי שירי השבת הפריעו את מנוחתו.

ל'חדשות JDN' נודע כי המקרה אירע בליל שבת כאשר לקראת סיום הסעודה סמוך לחצות הלילה בסמוך לציון קודשו של הרה"ק רבי משה מלודמיר זיע"א הזמין שכן גוי מקומי את כוחות המשטרה לאחר שלטענתו היהודים משוררים שירים בקול רעש גדול ומפריעים את מנוחתו.

כוחות המשטרה האוקראיניים הגיעו במהירות למקום הסעודה והחלו מתעמתים את עשרות החרדים ששהו במקום לרגל ההילולא, לאחר דקות ארוכות שנדמו כנצח ורגע לפני מעצר, התערב איש העסקים נחמן שטיינברג והצליח להרגיע את כוחות המשטרה.

אחד מהשוהים במקום סיפר בשיחה ל'חדשות JDN': "לאחר שסעדנו את סעודת ליל השבת לפתע ראנו כיצד כוחות משטרה מקומיים עוצרים ליד המבנה ומורידים לנו את השאלטר של החשמל, יחד עם זאת ראינו גוי מקומי שמתחיל לפרק לנו את מערכת התנור, תחילה לא הצלחנו להבין על מה המהומה אך הם הסבירו כי השכן בסמוך טוען כי האנשים כאן מפריעים את מנוחתו. בעקבות אי ההבנה כמעט והחלו עימותיים והיה נדמה כי עוד רגע יתרחש כאן מעצר, אך בעקבות התערבותו של אחד מאנשי העסקים ששהו במקום העניין נרגע בחסדי שמים".

יצוין, כי השבת לרגל ההילולא של הרה"ק רבי משה מלודמיר זיע"א שבתו עשרות חרדים באולבסק שבאוקרא