בהלת הקורונה: בעקבות נסיעת חיזוק לתאילנד – הרב זמיר כהן שוהה בידוד

למרות נגיף הקורונה ואזהרות המסע, הרב זמיר כהן סירב לבטל את טיסתו לתאילנד, על מנת להרצות שם. ביום ראשון חזר לישראל ומיישם את החלטת משרד הבריאות להישאר בידוד במשך שבועיים. "תוך זמן קצר התברר שהיה כדאי להתעקש על ההגעה"

למרות נגיף הקורונה ואזהרות המסע, הרב זמיר כהן סירב לבטל את טיסתו לתאילנד, על מנת להרצות שם בפני הציבור הישראלי שעזב את הארץ ומתמודד עם ניסיונות רבים. התוצאה הייתה מדהימה, עם המון חיזוק, עזיבת ההתבוללות וחיזוק הקשר היהודי והאמונה בבורא עולם. כעת הרב נמצא בבידוד למשך שבועיים, ומשקיע את הזמן להשלים את הפרויקט הבא

למרות שהטיסה לתאילנד כבר נסגרה זמן רב מראש – לא נותרו יותר מדי ברירות לרב זמיר כהן ולצוות הידברות, שהיה אמור ללוות את הרב במסעו. יום לפני הנסיעה המתוכננת, ביום חמישי שעבר, פרסם משרד הבריאות אזהרת מסע לתאילנד, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, והביטול נראה כמעט בלתי נמנע. אבל אז הגיע הטלפון של מארגני ההרצאה בתאילנד.

"כבוד הרב, אל תבטל את ההרצאות", הם ביקשו, כמעט התחננו. "הגיע לכאן קהל רחב, כולל מערים נוספות בתאילנד. כולם מצפים לשבת הזו, שתהיה אי של רוחניות בתוך שפע החומריות שיש כאן בתאילנד. אם השבת הזו תתבטל או תידחה – לא תהיה לנו הזדמנות לקבץ שוב את הקהל הגדול שהתאסף והתקבץ ביחד. מדובר בדיני נפשות".

מדובר בסמינר שנקבע לפני כחודשיים, בעיר פטאיה בתאילנד, בה מתגוררים ישראלים רבים המתמודדים עם נסיונות לא פשוטים. שני יהודים יקרים, בעלי מלון, דוד מרציאנו וקובי אלבז, פרסמו שבשבת הזו הם מאפשרים להגיע למלון, לקבל חדרים בחינם וארוחות בחינם, לכל מי שיגיע להרצאות ולהתחזק, להישמר מהתבוללות ומכל הפיתויים הגדולים שיש שם, כמו כשרות ודברים אחרים.

ביום שלפני הנסיעה, משרד הבריאות בישראל פרסם אזהרת מסע לתאילנד, ולכן בשלב הראשון בוטל המסע. אבל אחרי שהתקשרו משם והודיעו שהגיע כבר קהל גדול, והגיעו לשם גם מערים אחרות בתאילנד. סיפרו שהיהודים שם מצפים מאוד לשבת הזו, ואם היא תתבטל – לא תהיה הזדמנות נוספת לקבץ אותם שוב, כך שמבחינתם מדובר בדיני נפשות.

אחרי שיקול דעת גדול הוחלט שהמלווים מהידברות שאין הכרח גמור שיגיעו – לא יגיעו, אבל לגבי הרב זמיר כהן, מאחר שלא היו מרצים נוספים – בניגוד לסמינרים אחרים שבהם ישנם גם מרצים מקומיים – היה הכרח לצאת. כפי שדיילי אל-על בטיסות למזרח הרחוק ואנשי הסגל הדיפלומטי, אינם נכללים באזהרת המסע, כיוון שאינם מסתובבים בחוצות הערים ושומרים על כללי זהירות, בוודאי גם שלוחי מצווה צריכים ויכולים להיות בהתאם לכללים.

הרב קיבל הדרכה איך לשמור על הבריאות, כולל שימוש במסכות ובחיטוי ידיים עם אלכוהול 70%. כתוב 'שלוחי מצווה אינם ניזוקים', ובלבד שנזהרים בכל מה שצריך להיזהר על פי ההנחיות של רשויות הבריאות, לכן זה באמת מה שנעשה. הרב יצא לשדה התעופה בבנגקוק עם מסיכות כפי שהונחה, כי זהו מקום ציבורי, והשתמש בחיטוי בכל חשש ספק מגע.

משדה התעופה נסע הרב עם נהג ישראלי, שקיבל את פניו והסיע אותו עד למלון. תוך זמן קצר התברר לרב זמיר שהיה כדאי להתעקש על ההגעה. הסמינר התקיים, עם הרבה רגעי התרוממות וקבלות החזקות בשמירת מצווה. אנשים טובים עם לב חם ליהדות, שקיבלו על עצמם קבלות מיוחדות ונפלאות. כל ההרצאות היו מלאות, ואנשים נשארו עד שעות מאוחרות לשיחות אישיות עם הרב.

ביום ראשון טס הרב זמיר כהן בחזרה לישראל, כאשר שעתיים לפני הנחיתה, הודיעו ממשרד הבריאות שמי שהיה בתאילנד, יצטרך להישאר בבידוד שבועיים מבלי להגיע למקומות ציבוריים. הרב מיישם כמובן את החלטת משרד הבריאות, ומנצל את הזמן להתקדם בלימוד תורה ובכתיבת ספריו הידועים.

5 תגובות

מי כעמך ישראל!! מרגש ממש! ישר כח לרב זמיר!!

איזה רב גדול אשרינו שזיכנו לרב כזה ולאשיות כזאת אין ספק שהקב"ה שותל צדיקים כאלו בכל דור ודור

הרב זמיר שינה לי את החיים לטובה
שימשיך לעשות חיל ויעזבו אותו בשקט

חזק וברוך! מזכה הרבים במסירות נפש

יש בגמרא סיפור על אמורא שהיה הולך ללמד חולים בטענה שהתורה מגינה אשריך שנתפסת על דברי תורה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן