פרסום ראשון: ראש הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, היא נצר להאדמו"ר בעל ה'יסוד העבודה'. השופטת הינה נכדה לאחד מחשובי החסידים בטבריה שהיה קרוב משפחתו של בעל ה'יטב לב'מסאטמאר

ראש הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן, היא נצר להאדמו"ר בעל ה'יסוד העבודה' זצוק"ל – כך נודע ל'חדשות JDN'. השופטת, בת הציונות הדתית, הינה ביתו של עו"ד נח סביר, שהינו בנו של הרב משה לייב צינווירט ז"ל. אביה של השופטת החליף את שם משפחתו מצינווירט לסביר כשהחל לעסוק בעריכת דין.

הרב משה לייב צינווירט ז"ל היה חתן אצל הרב יואל אשכנזי זצ"ל, מחשובי החסידים של הדור הקודם בטבריה, שהיה חתן אצל ר' נח וינברג זצ"ל, אחיו של האדמו"ר בעל הדברי שמואל זצוק"ל. ר' נח ויברג זצ"ל הינו בנו של ר' יחיאל מיכל אהרן וינברג זצ"ל, שהינו בנו של האדמו"ר בעל ה'יסוד העבודה' זצוק"ל.

עוד נודע ל'חדשות JDN' כי סביו של ר' יואל אשכנזי ז"ל, (כאמור, סבא רבה של השופטת), הינו נכדו של הגה"צ רבי משה דוד אשכנזי אב"ד טאלטשאווא זיע"א, שחתנו המפורסם היה הרה"ק בעל ה'יטב לב' מסיגוט זיע"א, אביו של הרה"ק בעל ה'קדושת יום טוב' מסאטמאר.

כזכור, בית המשפט המחוזי בירושלים פרסם לאחרונה את הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, או בשמו הרשמי "תיק מדינת ישראל נגד נתניהו ואחרים 67104-01-20": רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם. הדיון הראשון צפוי להתקיים ב-17 במרץ בשעה 15:00, כשבועיים ויום אחרי הבחירות לכנסת.

השופטת פרידמן-פלדמן דנה בתיק אולמרט-טלנסקי ובמשפטו של השר לשעבר איציק מרדכי והייתה בין השופטים שהחליטו להפוך את הזיכוי של אולמרט להרשעה ב"תיק טלנסקי" בשנת 2015, ראש הממשלה לשעבר הורשע אז בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים.

במשפט של אולמרט בפרשת טלנסקי ("מעטפות הכסף"), ההרכב – ובו השופטת פרידמן-פלדמן – שלח את אולמרט ל-8 חודשי מאסר. לבסוף ריצה אולמרט 16 חודשי מאסר בגין הרשעותיו בשלוש פרשות. ‎השופטת סברה אז שגם ללא הקלטות שולה זקן היה אפשר להרשיע את אולמרט בפרשה.