כ-1500 תלמידות סמינר ונשים חרדיות ודתיות השתתפו הבוקר בתפילת ראש חודש בכותל המערבי, במטרה למנוע מנשות הפרובוקציה לקיים במקום את הטקס החודשי. הקרה למורשת הכותל: "אחת מנשות הכותל הוציאה מגופה את ספר התורה"

כ-1500 תלמידות סמינר ונשים חרדיות ודתיות השתתפו הבוקר בתפילת ראש חודש בכותל המערבי, במטרה למנוע מנשות הפרובוקציה המכנות עצמן "נשות הכותל" לקיים במקום את הטקס החודשי. על פי דיווחים של עדי ראייה, קבוצת הנשים שנתה כ-150 בני אדם הצליחו להכניס ספר תורה לרחבת הנשים תוך ביזוי הקודש.

מהקרן למורשת הכותל נמסר כי, "ברחבת הכותל המערבי הגיעו לתפילת ראש חודש כ-1500 נשים אורתודוכסיות וקבוצה של כ-100 נשים מנשות הכותל. אחת מנשות הכותל הוציאה מגופה את ספר התורה. "הקרן למורשת הכותל המערבי" מגנה את מעשיהן של נשות הכותל הפועלות בניגוד לנהלים ולהחלטות בג"ץ ומחללות את קדושת ספר התורה".

מהמטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל נמסר כי מעל 2000 מתפללים ומתפללות פקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי והצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ר"ח אדר שנערכה במקום, כאשר הנוכחות הגבוהה של המתפללות אילצה את קבוצת הנשים הפרובוקטיביות המכנה עצמה "נשות הכותל" להישאר מחוץ לעזרת הנשים.

לתפילה היום הגיע גם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, שהצטרף למתפללים בשירה וריקודים. המארגנים מספרים כי "התפילה הבוקר התקיימה לציון 3 שנים לתחילת התפילות במתכונת הזו, ולכבוד האירוע הוזמנו גם חברי כנסת ומתמודדים לתפילה אך אף אחד מהם לא הגיע, לעומת זאת בני הנוער הצביעו ברגליים וכמות ההסעות שהקצו לא הספיקה לאור הביקוש הרב, כך לדברי המארגנים".

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: "ההמונים שהגיעו היום מעידים באופן ברור על הרצון הברור של הציבור, שכבר 3 שנים הולך ומצטרף ליוזמה הזו, במעגלים שמתרחבים והולכים מחודש לחודש, לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו, ולא לאפשר לקומץ פורעות חוק אלימות לפגוע בו. אנו מקווים ומצפים שגם נבחרי הציבור, שחלקם אמנם הצהירו בימים האחרונים על התגייסותם לעניין אך אף אחד לא הואיל להצטרף לתפילה הבוקר, יתגייסו אחרי הבחירות לטובת העניין, ויסדרו את התקנות כך שקדושת הכותל לכל אורכו תשמר".