צילום: גילי יערי / Flash90

בהלת הקורונה: ההיערכות והתקנות בחצרות האדמורי"ם והרבנים

הקורונה בישראל: בעקבות הוראות משרד הבריאות נוכח התפשטות הנגיף, בחצרות האדמורי"ם והרבנים נערכים לקראת ימי הפורים, כאשר אחד מההוראות המשרד הוא איסור התקבצות של למעלה מ5000 איש כמו גם ההוראה להימנע מלחיצת ידיים • פרויקט מיוחד
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

נוכח התפשטות נגיף הקורונה בהרבה מדינות ועם הוראת משרד הבריאות אמש בהם מספר הוראות המתייחסים גם לציבור הישראלי, כאשר אחד מההוראות הללו הוא איסור התקבצות של למעלה מ5000 איש כמו גם ההוראה להימנע מלחיצת ידיים.

בחצרות האדמורי"ם והרבנים נערכים בהתאם להוראות. 'חדשות JDN' יצא לעקוב אחר ההוראות החדשות במיוחד לקראת ימי הפורים אז מתקיימים טישים ענקיים בחצרות הקודש כמו חסידויות גור בעלזא, ותולדות אהרון.

בחצר הקודש גור ככל הנראה לא תתקיים השנה 'טיש פורים' הנערך כל שנה בפורים בירושלים בהשתתפות אלפים. במעמד קריאת המגילה בליל פורים יורשו להגיע רק החסידים המתגוררים בעיר ירושלים בלבד בכדי לשמור על הוראת משרד הבריאות. גם בקומת בית המדרש הגדול שבירושלים הסירו את כל המגבות מחשש להידבקות חלילה. בתוך כך כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א הפסיק ללחוץ ידיים לאנשים המבקשים את ברכתו, יצויין כי כך החל האדמו"ר לנהוג עוד קודם שהורו כך משרד הבריאות.

גם בביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א החלו בני ביתו מאמש להורות להמוני הבאים שלא להגיש לו ידיים ובוודאי שלא לנשק את ידו כמו שרבים נוהגים. יצוין כי הוראה זו נוהגת גם בביתו של מרן רה"י הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א.

בחסידות קרלין יצא אמש הוראה מבית האדמו"ר שליט"א כי כל מי שחזר מחו"ל בשבועיים האחרונים שלא יגש לרבי לקבלת ברכה, כמו"כ בפתח חדרו של הרבי הותקן מכשיר חיטוי למניעת הידבקות חלילה.

בחצר הקודש בעלזא עד לרגע זה טרם הוחלט האם הטיש הענק שמתקיים ביום הפורים בראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א ישאר במתכונתו הרגילה. בחסידות מסרו כי הם יבחנו את ההוראות וינהגו בהתאם.

בחצר הקודש תולדות אהרן אשר מקיימים מידי שנה טיש ענק במוצאי יום הפורים בהשתתפות אלפי החסידים ומאות מתושבי ירושלים גם כן טרם הוחלט כיצד ינהגו, וככל הנראה יקבלו את ההחלטה בתחילת השבוע הבא סמוך ונראה ליום הפורים. כך או כך החשש מנגיף הקורונה עולה שלב ובחצרות האדמורי"ם והרבנים נערכים כל הזמן בהתאם להוראות משרד הבריאות.

כתבות קשורות

איווט מנסה לחנך עם מסים: "אין כאן גזירות, אלא ניסיון לשנות דפוסי התנהגות"
הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"
מעמד כבוד התורה לחתני התורה בישיבת בית יוסף חיים בית שמש • גלריה
תיעוד: תלמידי ת"ת תורה ויראה נבחנו אצל גדולי הרבנים
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הראשל"צ רבי רפאל בכ"ר שמואל מיוחס זצ"ל

2 תגובות

 1. פעם אחד כתוב בתורה בדד ישב, זה במצורע שמגיע בגלל עוון לשון הרע, הבה נתחזק ביחד לא לדבר לשון הרע ונחסוך את הבידוד וכו'

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן