בעקבות הגילוי שאברך שהשתתף בטיש פורים חלה: בהנחיית האדמו"ר ובהתייעצות עם רבנים ורופאים הוחלט כי אלה שבקבוצת הסיכון ומי שסובל מסימפטומים לא יבואו לבית המדרש. יתר החסידים יתפללו במיניים קטנים ויקפידו לשמור מרחק. מוסדות החסידות נסגרו

בחסידות באבוב בבורו פארק הודיע הלילה על כללים נוקשים לתקופה הקרובה בעקבות הגילוי כי אחד מאברכי החסידות שהשתתף במהלך חג הפורים בטישים חלה בקורונה. בארה"ב לא חלה חובת בידוד על מי שבא במגע עם חולה, על כן הוחלט כי רק אלה שהם בקבוצת הסיכון (בני שישים ומעלה ובעלי מחלות רקע) וכן מי שסובל מסימפטומים של המחלה, לא יבואו לבית המדרש של החסידות.

עוד הוחלט כי יתר החסידים יפעלו בדומה לכללים בישראל ויתפללו במיניים קטנים שיאורגנו ברחבי בניין מרכז החסידות, כשהמתפללים יקפידו לשמור מרחק אחד מהשני. עוד הוחלט כי כלל מוסדות החסידות, לבנים ולבנות, יהיו סגורים עד להודעה חדשה.

במודעה שהגיע לידי 'חדשות JDN' ותפורסם בבוקר שעון ניו יורק לאנשי החסידות נכתב כי ההחלטה התקלה ב"אסיפה דחופה שהתקיימה על פי ציווי כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א, בהשתתפות הגה"ץ הדומ"ץ והראש ישיבה שליטה ועסקני הקהילה, וכמה רופאים ובעלי שם במקצוע זה".

כזכור, אמד פרסמנו כי על דרמה של ממש בחסידות באבוב שבארה"ב לאחר שאחד מאברכי החסידות התברר כחולה בנגיף הקורונה בזמן שהוא השתתף במהלך כל הטישים הגדולים שערך כ"ק האדמו"ר מבאבוב שליט"א בימי הפורים בהשתתפות אלפי החסידים.

ל'חדשות JDN' נודע כי רק אמש התפרסם בחסידות כי אחד מהאברכים ששהה בטישים של האדמו"ר בבית המדרש הגדול של החסידות בבורו פארק בימי הפורים התברר כחולה בנגיף הקורונה.