מרן נשיא המועצת: "לשמור על ההוראות והכללים – זה הם פיקוח נפש ממש"

נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן שליט''א באגרת מיוחדת נוכח המצב:" מוטלת החובה על כל אחד ואחד להתגבר ולהוסיף בעסק התורה הקד' שהיא מגנא ומצלא ולהרבות בתפילה ובכייה קמיה קודשא בריך הוא שיצילנו מגזירה נוראה זו"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • באו לשחק ואולי תזכו במארז מפנק של מוצרי תנובה עד הבית, אז למה אתם מחכים? >>

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן שליט"א יוצא הבוקר (חמישי) בקריאה מיוחדת נוכח המצב הקשה השורר בארץ ישראל ובעולם כולו בהתפשטות נגיף הקורונה וקורא להרבות בתפילה ובכייה. כמו כן באיגרת קדשו מדגיש נשיא המועצת את החובה להישמע לכללים וההוראות של הגורמים במערכת הבריאות ופוסק שזהו "פיקוח נפש" ממש.

במכתב שמתפרסם הבוקר תחת הכותרת 'עת צרה היא ליעקב' מביא הגר"ש כהן את דברי המדרש רבא בחשיבות עניין התפילה והבכייה לפני הקב"ה: "אומרים ישראל לריבון העולם הנשיאים חוטאים ומביאים קרבן ומתכפר להם, משיח חוטא ומביא קרבן ומתכפר לו, עניים אנו ואין לנו להביא קרבנות. אמר להם: דברים אני מבקש, שנאמר 'קחו עמכם דברים ושובו אל ה', ואני מוחל על כל עוונותיכם ואין דברים אלא דברי תורה שנאמר 'אלה הדברים אשר דיבר משה'. אמרו לו אין אנו יודעין, אמר להם בכו והתפללו לפני ואני מקבל".

"בימים קשים אלו לעם ישראל אשר המגיפה הנוראה פרצה את שעריה ל"ע ואחינו בית ישראל שרויים בצער ובסכנה, מוטלת החובה על כל אחד ואחד להתגבר ולהוסיף בעסק התורה הקד' שהיא מגנא ומצלא ולהרבות בתפילה ובכייה קמיה קודשא בריך הוא שיצילנו מגזירה נוראה זו וגדולה כוחה של תפילה בבכי ובתחינה לבטל כל גזירות קשות על עם ישראל ומתאווה הקב"ה לתפילתם של צדיקים ושערי דמעה לא ננעלו".

עוד כותב רה"י כי "הדבר פשוט וברור שיש לשמור כפי ההוראות והכללים של המומחים המוסמכים בזה שהם 'פיקוח נפש' ממש". את מכתבו מסיים הגר"ש כהן "והנני בתפילה כי הן א-ל כביר לא ימאס תפילת רבים ויחוס בחמלתו על עמו ישראל וישמרם מכל חולי ומחלה ויקויים בנו "כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני ה' רופאיך".

יצוין כי בהיכל ישיבתו ישיבת 'פורת יוסף' כובו אמש האורות לאחר שהגר"ש כהן הודיע בצער ובכאב לתלמידים על סיום זמן חורף וביקשם להמשיך ולהוסיף בעבודת ה' ובלימוד התורה גם בבית תוך שמירה קפדנית על הוראות והנחיות גורמי הבריאות.

2 תגובות

המשיח כבר כאן. וכעת יש לי אפשרות לומר זאת . התעוררו עם ישראל כי המשיח בן דוד כבר כאן וכעת. ניסים ונפלאות יקרו לעם ישראל בקרוב ועימם הישועה. "קול דודי דופק"

אמן ואמן

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן