בצל הקורונה: כך תיערך חלוקת ה'קמחא דפסחא' הגדולה בעולם

גם השנה תארח העיר ירושלים את חלוקת ה'קמחא דפסחא' הגדולה בעולם חרף משבר הקורונה אך בכפוף להנחיות מיוחדות של משרד הבריאות ומשטרת ישראל. כיצד יעבוד המערך הייחודי, ומהו המיקום החדש שנבחר לקיום החלוקה? • כל הפרטים הבלעדיים בפנים

ברחובות ישראל ניכרת בימים אלו היערכות מצומצמת לקראת חג הפסח הקרוב, ואנשים ממעטים לצאת לרחובות על מנת להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. משבר הקורונה אף הביא איתו מצוקה כלכלית קשה, פעילות המשק צומצמה באחוזים דרסטיים וצעדי המאבק בנגיף נותנים את אותותיהם.

ככל שהחג מתקרב הולכת וגוברת הדאגה מהמצוקה הכלכלית המשפיעה כמעט על כל בית בישראל, שם החלו לתכנן כיצד מכניסים את החג הקרב ובא, אולם אז נשמעה אנחת רווחה בבתים רבים שעה שנודע שארגון 'עונג שבת ויו"ט – משפחת רכניץ', בהנהלת איש החסד הרב אפרים שטרן, יקיים גם השנה את החלוקה הגדולה כמיטב המסורת חרף קשיי המשבר, והיא תיערך ביום רביעי הקרוב.

קיום החלוקה תחת המגבלות הקיימות בעת החירום הנוכחי הצריך את אישורם של משרד הבריאות ומשטרת ישראל, שלאחר דיונים רבים שכללו ירידה לשטח ובחינת כלל האפשרויות לקיום החלוקה הענקית – הושג האישור המיוחל, והביא עימו את הבשורה שמהווה עתה פתח תקווה ל-15 אלף משפחות שנהנות כל שנה מהחלוקה ויהנו ממנה גם השנה.

לקיום החלוקה נבחר מתחם תחנת הרכבת בשכונת מלחה בירושלים, שבו יפעלו שבעה נתיבים וטורי חלוקה. בהתאם להנחיות שנקבעו לקיום החלוקה, תותר הגעתו אל המתחם הענק של נציג בודד מכל משפחה באמצעות כלי רכב שיוכנס אל המתחם ועליו יועמסו המוצרים עלי ידי סדרנים מוגנים. נוסעי הרכב (שמניינם לא יעלה על שניים – כולל הנהג) יישארו בפנים. הליך איסוף והעמסת המוצרים יארך על פי התכנון דקות בודדות בלבד.

בהתאם להנחיות המיוחדות, רכב בעל 5 מקומות יוכל להכיל בתוכו עד שתי חבילות חלוקה, ורכב בעל 7 מקומות יוכל להכיל עד שלוש חבילות חלוקה – ובתנאי שהרכבים הם בעלי קיבולת מתאימה. כמו כן, יוכשר אחד מנתיבי החלוקה לכלי רכב גדולים יותר.

גורם בארגון 'עונג שבת ויו"ט' אומר בשיחה ל-JDN, כי "אם בכל שנה אנו עושים מאמצים כבירים כדי לקיים את החלוקה על הצד הטוב ביותר, השנה הפכנו עולמות כדי שהחלוקה תיערך כמיטב המסורת שלנו כדי שנוכל להאיר את ביתן של אלפי המשפחות במיוחד בתקופה זו. ב"ה המאמצים המיוחדים שלנו נשאו פרי והחלוקה תתקיים גם בעת החירום שבה אנו נמצאים כעת ובכפוף להנחיות מומחי הרפואה".

עוד אומר הגורם, כי "דווקא בגלל שאנו כיהודים מצווים על 'ונשמרתם מאוד לנפשתיכם', מערך החלוקה יפעל בדיוק לפי ההנחיות ולא נזוז מהן במילימטר אחד. ההנחיות הן לא המלצה אלא הנחייה מחייבת שרק עם נעמוד בהן, ונעמוד בהן בעז"ה, נוכל לקיים את החלוקה כראוי ונזכה גם השנה לשמח את אלפי המשפחות".


מפת מתחם החלוקה

15 תגובות

רוב האנשים האלה אין להם רכב…

כל הכבוד אין על עם ישראל!!!

נפלה

רעיון משגע,

רעיון מגניב

אפריים שטרן יש לי דמעות בעיניים אין מילים להודות לך,
אני בטוח שבזכות החלוקה המדהימה הזאת שממש מצילה אלפי משפחות יפתחו שערי רחמים, ואלוקים יראה את הצדקה וחסד בעם ישראל ויסיר את כל הקטרוגים מעלינו ויתנהג אתנו בחסד "ולפנים משורת הדין" מידה כנגד מידה כמו שאתה לא חוקר ודורש מי מקבל איזה סוג חרדי הוא, אתה נותן לקנאים לסאטמער, ולליטאים, ולחרדים לאומיים ציונים, ולספרדים ואשכנזים

אחלה אפרים שטרן

אחלה אפרים שטרן

חשוב רק שהכל יהיה בכבוד למקבלים

איך אפשר לקבל? אני רוצה להירשם כבר שנים אני משפחה גדולה ברוך השם ואיני יודע איך אפשר לקבל , בפראט השנה שהמצב לא קל

נקווה שהכל ילך לפי התוכנית..

על פי החוק החדש אפשר להוציא את המתחם תפילה מהמפה…

כל הכבוד לצדיק אפרים שטרן
שכרו גדול מאוד
בזכות זה יתבטל הגזרה

מי כעמך כישראל?? חלוקה כזאת רק אצל הרב הצדיק מוה"ר רבי אפרים שטרן שליט"א. א יישר כח לאיש החסד מאת 15,000 משפחות שיהנו כל ימי חג הפסח מהחלוקה הגדולה והרחבה של עונג שבת ויו"ט בירושלים עיה"ק בשיתוף משפחת הנגידים רכניץ לאס אנג'ליס ארה"ב שיחיו עד 120 לקבל פני משיח צדקינו בקרוב. זה החלוקה של קמחא דפסחא הכי גדולה בעולם!!!

כך הכבוד אדיר איך אפשרי להרשם ואים אפשרי עדיין ליפני פסח משפחה חד הורית כלכלית לא קל 4 ילדים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו