מרן הגר"ח קנייבסקי בהוראה: "בשל הצפיפות הרבה בריכוזים החרדים, קיום שריפת חמץ כמידי שנה זה שאלה של פיקוח נפש ח"ו, צריך לדאוג לשריפה על ידי שליח בלי התקהלות ". יוזמה בערים החרדיות: החמץ ירוכז בבניינים ועובדי העירייה יאספו וישרפו

בצל בהלת נגיף הקורונה והסכנה הגדולה שבדבר יוצא מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א בפסק הלכתי שאינה משתמעת לשני פנים כי השנה בעקבות המצב צריך לקיים את שריפת החמץ בערב פסח על ידי שליח.

ל'חדשות JDN' נודע כי ההוראה של שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א ניתנה לאחר שנשאל מה לעשות השנה לגבי שריפת חמץ אז יש חשש של היתקהלויות וכיוצא בזה, שר התורה פסק בהוראה חד משמעית כי "בשל הצפיפות הרבה בריכוזים החרדיים, קיום שריפת חמץ כמידי שנה זה שאלה של פיקוח נפש חס וחלילה".

לכן הורה שר התורה כי "צריך לדאוג לשריפה על ידי שליח בלי התקהלות וחלילה לפרוץ גדר", עוד הורה מרן הגר"ח קנייבסקי "על נציגי הציבור לראות לסדר את העניין שחס וחלילה לא יגרם סכנת חיים".

עוד נודע ל'חדשות JDN' כי בעקבות הוראתו של מרן שר התורה בריכוזים החרדיים ישנה היתכנות לחלוקת שקיות מיוחדות בכל הבניינים שם יניחו הדיירים את החמץ עבור השריפה כאשר עובדי העירייה ימונו כשליחים לשרוף את החמץ.