מרן ראש הישיבה נשא הערב שיחה מיוחדת ממעונו שהועברה בשידור חי והורה כי יש לשמור בקפדנות על ההנחיות של משרד הבריאות: "בליל הסדר כל אחד צריך להיות בבית, אסור ללכת להתארח ואסור לארח, אפילו אם יעשה את הסדר ביחידות, זה סכנה" • שידור חוזר

 

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א נשא הערב שיחת חיזוק מיוחדת ממעונו שברחוב ראב"ד בבני ברק והתייחס למצב הנוראי השורר בארה"ק ובעולם כולו עם התפשטות נגיף הקורונה, בדבריו אף אמר כי בתקופה כזו לצאת להתפלל במניין ולשמוע קריאת התורה זה חטא.

בשיחה שמסר ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א במעונו והועברה כאן ב'חדשות JDN' בשידור חי התייחס למצב השורר בעקבות נגיף הקורונה ואמר כי לעת כזאת צריך להקשיב להוראות גורמי הרפואה והרבנים ולא לצאת ולקיים מנייני תפילה וקריאת התורה, ומי שיוצא בעת כזו למנין זהו חטא.

בדבריו הורה ראש הישיבה כי בעקבות ההנחיות המחמירות על כל אחד מוטל לעשות את 'ליל הסדר' בביתו הפרטי לא לארח אחרים ולא להתארח אצל אחרים, ואפילו אם על ידי כך הוא יעשה את 'ליל הסדר' ביחידות, כמו שמצינו בגמרא שגם אדם לבד יכול לשאול את עצמו 'מה נשתנה'.

עוד אמר ראש הישיבה כי מה שמוטל על כולם בזמן כזה שנמצאים בבית הוא לעזור לקראת פסח ולהיות שמחים עם מצב רוח טוב שחס וחלילה לא תהיה אווירה של כעס בבית.