שר הבריאות עלה בתחילת השבוע למעונו של כ''ק האדמו''ר מבעלזא, בעקבות כך ככל הנראה יצטרך להיכנס לבידוד. ליצמן נפגש גם עם מורו ורבו כ''ק האדמו''ר מגור שליט''א, אך מאחר והפגישה הייתה קצרה ובמרחק רב, ייתכן והאדמו"ר לא יידרש לבידוד

עם הגעת ההודעה על תוצאות הבדיקה של שר הבריאות הרב יעקב ליצמן כי הוא נמצא חיובי לנגיף הקורונה עולה כי כ"ק האדמו"ר בעלזא ככל הנראה ייאלץ להיכנס לבידוד, וייתכן שגם מרן האדמו"ר מגור יידרש לכץ.

ל'חדשות JDN' נודע כי ביום ראשון האחרון עלה שר הבריאות הרב יעקב ליצמן למעונו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בירושלים ושוחח עמו על ענייני השעה ואף קיבל ממנו את ברכת החג. כעת עם תוצאות הבדיקה החיוביות של שר הבריאות ככל הנראה כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א יכנס לבידוד לאחר שנפגש עימו, אם כי טרם ברור באיזה קרבה היו והאם חובת הבידוד תחול על האדמו"ר.

עוד נודע ל'חדשות JDN' כי ליצמן עלה בשבוע האחרון גם למעונו של מורו ורבו כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לעדכן בהנחיות של משרד הבריאות עם התפשטות נגיף הקורונה. גומרים בחסידות אמרו ל'חדשות JDN' כי מאחר והאדמו"ר מקפיד על בריאותו הוא נפגש במרחק רב עם השר והפגישה ערכה רק מספק דקות, כך שככל הנראה האדמו"ר לא יצטרך להיכנס לבידוד, אך בשעות הקרובות יוודאו אכן מה מוטל עליהם לעשות.

תמונות ארכיון: אייכלר וליצמן אצל כ"ק האדמו"ר בעלזא.

יצוין כי לפני שבועיים בדיוק הגיע שר הבריאות הרב יעקב ליצמן למעונו של כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א לעדכנו על התפשטות נגיף הקורונה והחיוב בסגירת מוסדות החינוך. האדמו"ר לא יצטרך לשהות בבידוד עקב כך שעברו הלילה ארבעה עשר יום בדיוק מפגישתם.

כזכור, מוקדם יותר דווח כי שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה כחולים בקורונה. מלשכתו נמסר כי הם מרגישים טוב, מטופלים כראוי וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. עוד נמסר כי שר הבריאות ליצמן ימשיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

בלשכת שר הבריאות הוסיפו כי, "כפי הנדרש ובהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקירבת השר ליצמן ורעייתו בשבועיים האחרונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים".