שר החוץ של ליטא, לינאס לינקביציוס, הגיעו הבוקר למתחם קברו של הגאון מוילנה, כדי לציין 300 שנה להולדתו: "הסמל הנצחי להיסטוריה ותרבות של יהדות ליטא". בממשלת ליטא הכריזו על השנה כ"שנת הגאון", אך רוב האירועים בוטלו עקב מגפת הקורונה

שר החוץ של ליטא, לינאס לינקביציוס, ושגריר ישראל במדינה, יוסי לוי, הגיעו הבוקר (חמישי) למתחם קברו של הגאון מוילנה, כדי לציין 300 שנה להולדתו. לינקביציוס הניח אבן על קברו של הגאון, ודיבר על הקשר העמוק שבין ליטאים ליהודים ועל תרומת הגאון להתגבשות "ירושלים דליטא" כמרכז רוחני עולמי.

לאחר מכן כתב השר לינקביציוס בטוויטר הודעה בעברית: "300 שנה להולדת רבי אליהו בן שלמה זלמן שנודע בכינוי הגאון מווילנה. היום על יד קברו בווילנה אני מביע כבוד ומחווה גדולה לגאון, הסמל הנצחי להיסטוריה ותרבות של יהדות ליטא. גדולת תרומתו של גאון מווילנה לחיים היהודיים הרוחניים חשובה מאוד". ראש הממשלה נתניהו, שהינו הצאצא לגאון מוילנה כתב בתגובה: "תודה לשר החוץ של ליטא. מרגש".

שר החוץ ישראל כ"ץ הודה לשר החוץ הליטאי ואמר: "מורשתו של הגאון מוילנא ומורשת הקהילה היהודית העשירה של ליטא ממשיכות להתקיים גם בימים אלו". בממשלת ליטא הכריזו על השנה כ"שנת הגאון", אך רוב האירועים שתוכננו במסגרת זו לא יצאו אל הפועל עקב מגפת הקורונה.

צילומים: משרד החוץ של ליטא.