הסיפור שהנכדים שמעו אותו לראשונה מפי בעל המעשה | באדם שיד ההשגחה חילצה אותו שלוש פעמים מחרבו של מלאך המוות באופן ניסי שלא ייאמן | מתפרסם לבקשת בעל המעשה לכבוד יום ההילולא | מיוחד לגולשי JDN הסיפור המלא והמדהים פרי עטו של הסופר המוכשר יאיר ויינשטוק

נכדיו של הצדיק הקדוש רבי ישעיה'לה מקרעסטיר זיע"א נאמנים לצוואת זקנם ונחושים בדעתם להמשיך בדרך החסד שלו. כך פתחו את קרן החסד "רב להושיע" על שמו. הם מכתתים את רגליהם ומשחרים לפתחי נדיבים וסתם יהודים טובים, ובעמל רב מצרפים פרוטה לפרוטה כדי להיטיב ולעזור לנצרכים.
לילה אחד דפקו העסקנים על פתחו של יהודי נכבד מתושבי הקהילה החרדית בווינה, הרב ש"ב שיפר שיחי', וכאשר ישבו בטרקלין ביתו וסיפרו לו לשם מה באו, כשהם פורסים בפניו את מעשה תקפו ופרשת גדולתו של אותו צדיק וקדוש רבי ישעיה מקרעסטיר, וחסדיו הגדולים וכיצד ביקש בצוואתו מיוצאי חלציו להמשיך בדרכו ולעשות כל מה שביכולתם להיטיב עם יהודים. ישב האיש והקשיב בפה פעור לכל הסיפורים המרתקים שסיפרו לו על רבי ישעיה'לה. שמע עוד ועוד על רבי ישעיה'לה עצמו ועל גל סיפורי הישועות הממשיכים להתרחש גם בימינו אלה בזכותו של אותו צדיק.
לאחר ששמע כל העת הגיע תורו להשמיע והוא פתח ואמר:
"רבותי היקרים, עד עכשיו אתם סיפרתם לי על רבי ישעיה'לה ואני שמעתי. כעת אני רוצה לומר לכם משהו".
"גם לי יש קשר גדול עם רבי ישעיה'לה מקרעסטיר" פתח ואמר, "ולכן כבוד גדול הוא לי להכיר את נכדיו ולארחם בתוך ביתי, וכמובן לעמוד לימין המשך מעשי החסד על שמו, אבל יש לנו במשפחה סיפור מופלא מרבי ישעיה'לה. סיפור מדהים, מסמר שיער!"
סקרנותם של שני האברכים גברה, סבלנותם פקעה והם הפצירו בו, "נו, מה הסיפור? אנו רוצים לשמוע!"
"קודם כל" הוא פותח ואומר, "דעו לכם כי זקני היה דבוק בו מאד ולא זז בלעדי עצתו".
ותוך כדי דיבורו הוא קם מהכסא. ניגש אל הארון ומתחיל לשלוף משם את ספרי ההיסטוריה המשפחתית שלו, ומראה להם כי חלק ניכר מאותה היסטוריה משפחתית וסיפור חיי המשפחה של זקניו מתקשר בסיפור חייו של רבי ישעיה'לה.
"משפט מפורסם היה בביתם של סבי וסבתי" הוא אומר בחיוך. "בכל פעם שהם נקלעו לאיזו בעיה היתה הסבתא אומרת: "מידארף שוין וידער אראפ פארן צו ר' ישעיה'לה". (חייבים כבר לנסוע שוב לר' ישעיה'לה).
"ושנית" – הוא ממשיך – אבי מורי שליט"א המתגורר בעיר הבירה וינה היה מעורב בסיפור מרעיש ומיוחד במינו, סיפור בן ימינו שכל כולו שאוב ממעיין הישועות של רבי ישעיה'לה שמימיו הנאמנים, מים חיים, ממשיכים לנבוע עד היום. מדובר באדם שיד ההשגחה חילצה אותו שלוש פעמים מחרבו של מלאך המוות באופן ניסי שלא ייאמן".
הם ישבו פעורי פה ורצו לשמוע את הסיפור תיכף ומיד, אבל הוא ידע לספר להם רק פרטים בודדים על קצה המזלג והמשיך: "אני מציע לכם לפנות אל אבי מורי הדר בעיר הבירה וינה באוסטריה כדי לשמוע ממנו את הסיפור כי זהו ממש סיפור מופלא. הנה לכם מספר הטלפון של אבא שלי".
וההשגחה העליונה מסובבת את הענין כך שבדיוק למחרת היה אחד מנכדיו של רבי ישעיה'לה אמור לשהות בוינה. כשנמסרו לו הפרטים בטלפון, התקשר מיד לאותו יהודי, מנכבדי הקהילה היהודית בוינה, הר"ר שמואל בנימין שיפר שיחי', וביקש לקבוע איתו פגישה על כוס קפה ומכשיר הקלטה.
ר' שמואל בנימין שמח מאד לפגוש את נכדו של רבי ישעיה'לה ולספר לו את כל פרטי הסיפור שהוא עצמו היה מעורב בו מתחילה ועד סוף. "זהו סיפור שמצווה לפרסם, כי רואים ממנו את יד ההשגחה העליונה בצורה ברורה" הדגיש.
ואנו שומעים בקולו ומגישים בפניכם את הסיפור הנדיר והמיוחד הזה אשר, נודה על האמת, לא שומעים הרבה כמוהו. סיפור אמיתי לגמרי העולה על כל דמיון!…
להורדת הסיפור המיוחד לחצו כאן>>>