היכל ישיבת חברון השוממת בימים אלו. צילום: שוקי לרר

364 בחורים יחזרו ללמוד: ישיבת חברון מאמצת את 'מתווה הקפסולות'

"הזדמנות לקיים כי הם חיינו ואורך ימינו": הנהלת ישיבת 'חברון' הודיעה להורי התלמידים כי החליטו לאמץ את 'מתווה הקפסולות' ולעת עתה יחזרו ללימודים רק בני ועד ראשון וועד שני, שיחולקו ל-14 אגפים בפנימייה. אחרי שבועיים, יכולו ללמוד 45 יום בהיכל הישיבה
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

בהנהלת ישיבת 'חברון' שבגבעת מרדכי בירושלים שיגרו ביום שישי האחרון מכתב להורי התלמידים בו הם כותבים כי תתכן חזרה ללימודים על פי 'מתווה הקפסולות'. ראשי הישיבה ציינו במכתב כי למרות הרצון לפתוח חזרה את הישיבה על פי המתווה עדיין הוא אינו ישים לכלל בני הישיבה והלימודים יחזרו בהדרגה.

על פי המתווה שהחליטו הנהלת הישיבה לעת עתה יחזרו ללימודים רק בני ועד ראשון וועד שני, הישיבה תחולק ל-14 'קפסולות', בכל 'קפסולה' ישהו 26 בחורים. לצורך כך יחלקו את בניין הפנימייה לקומות סגורות ובכל קומה ישהו 26 בחורים, כל מי שיחליט להצטרף לא יוכל לצאן מן הישיבה למשך 45 יום. בהנהלת הישיבה אף החליטו כי כל הורה שישלח את בנו לישיבה יצטרך להפקיד המחאה על סך 2,500 ש"ח למקרה שהבחור יפר את ההוראות, זאת מלבד שאלון רפואי עליו יצטרכו התלמידים לחתום.

"זכה לשבחים רבים": נתניהו אישר את מתווה ה'קפסולות' להחזרת הישיבות

במכתב ששוגר להורי התלמידים ונחתם על ידי ראשי הישיבה נכתב: "אל הורי בני הישיבה היקרים, ואל בני הישיבה היקרים הי"ו, להוותנו בצוק העיתים, עקב המצב הנורא בו אנו שרויים, איננו יכולים עדיין לשוב לבית חיינו כבתחילה בצורת הישיבה אליה כולנו שואפים".

"אכן מחוייבים אנו לכך שמעולם לא פסקה ישיבה מישראל, וכפי שמבואר בתנחומא פרשת נח שקבע הקב"ה שתי ישיבות בישראל שיהיו הוגין בתורה יומם ולילה, ומבואר שם שלעולם יהיו שתי הישיבות ואף לימות המשיח יעמדו, זכתה ישיבתנו הקדושה להיות הישיבה הותיקה ביותר שלא פסקה מאז יסודה, ועלותה באופן פלאי לא"י והיותה לאם הישיבות, ודאי מחייבת אותנו בכובד האחריות לעשות כל שאפשר שלא תיפסק ישיבה מישראל".

עוד כותבים ראשי הישיבה: "אחריות זו מוטלת על כולנו, כל בני הישיבה, שהם הם הממשיכים את דרכה בעליה במסילה העולה בית ה'. לאחרונה אושר מתווה המאפשר התחלה של חזרה לישיבה, והישיבה לא חוסכת כל מאמץ לראות שיתאפשר לשוב וללמוד בדיבוק חברים בישיבה באופן שלא יסכן חלילה אף אחד מבנינו".

"לצערנו, עקב הדרישות והתנאים הנצרכים, האפשרות היא רק חלקית, ולא נוכל בשלב זה לתת פתרון לכולם, אך מקווים אנו שבמשך הזמן נוכל להוסיף עוד ועוד. התנאים לא יהיו קלים, אך זו הזדמנות לקיים כי הם חיינו ואורך ימינו, ובכל תנאי ומצב בהם נהגה יומם ולילה, ולהיות חלק מהשבת הישיבות לתפקידן לקיים את העולם אין זה דבר של מה בכך, אנו מצידינו נעשה כל מאמץ להקל ולדאוג שלא יחסר דבר לבני הישיבה על מנת להגדיל תורה ולהאדירה ולהתעלות ברוממות ובגדלות כדרך הישיה"ק לקדש שם שמים".

בהמשך נכתב: "אנו מבקשים להזדרז ולהירשם בהקדם כיוון שלא נוכל להכיל את כולם בשלב זה. מצורף בזה טופס הרשמה והתחייבות שההשתתפות מותנת בקבלתו, קבלת התנאים מחייבת אחריות כבדה הנוגעת לשמירה על בריאות בנינו ולאפשרות קיום התכנית בכלל הישיבות, אי לכך הפרת התחייבות זו תגרום לאבוד הזכות להיות בן הישיבה".

על המכתב חתמו ראשי הישיבה הגאון רבי דוד כהן, הגאון רבי משה מרדכי פרבשטיין, הגאון רבי שלמה כץ והגאון רבי יוסף חברוני שליט"א. לאור האמור בישיבה מקבלים את מתווה ה'קפסולות' ומתחילים להיערך לחזרה ללימודים, אך לעת עתה החזרה תהיה רק חלקית, כשסך הכל יוכלו רק 364 לחזור לישיבה ולהשמיע את קול התורה.

ההצהרות עליהם יחתמו הבחורים וההורים:

כתבות קשורות

לומדים ונהנים: תיעוד מקעמפ מחנה חיים ושלום מונקאטש
מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
מזעזע: אתמול היא קמה מהשבעה, וביום רביעי החתונה!
הרחבת גבולות הטהרה באירופה: מפקח המקוואות ערך מסע מיוחד באוקראינה ובדק למעלה ממנין מקוואות
הרב יוסף חיים אוהב ציון • גן החיות בהלכה והלכות הגומל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן