"איננו שפני נסיון": רב קהילת גור בערד קורא להמתין שבועיים עם ההקלות

רב קהילת חסידי גור בערד נגד ההקלות החדשות: "הם עבור טובת הכלכלה על אף שאין זה כל כך מומלץ על ידי מערכת הבריאות". עוד הוסיף: "איננו מוכנים לעשות את הורינו, את עצמנו, ואת סובבנו, שפני נסיון. רק בעוד כשבועיים נדע לאן פנינו מועדות" • האזינו

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

עם ההקלות החדשות שאושרו בממשלה בשל השיפור הניכר במצב הקורונה בארץ הקודש, יוצא הבוקר (רביעי) הגאון רבי מרדכי חיים וולקוביץ שליט"א רב קהילת חסידי גור בערד בהודעה מיוחדת לחסידים המתגוררים בעירו כי החזרה לשגרה תיבחן רק בעוד שבועיים לאחר שניתן יהיה לוודא את השפעתם של ההקלות האחרונות.

בהודעה מוקלטת ששוגרה הבוקר לכלל חסידי גור המתגוררים בערד עודכן כי "אנשי שלומנו ב"ה שומרים על התקנות בחבישת מסכה, שמירת מרחק במרחבים ציבוריים ובמנייני התפילות והדבר גורם לקידוש השם, וב"ה עד עכשיו ציבור אנ"ש בעיר לא ניזוקו, בימים האחרונים אברך מעירינו ל"ע חלה, ה' ישלח לו רפואה שלמה, ועוד שתיים נכנסו לבידוד בעקבות תסמינים, במקרים שככל הנראה קרו מאי שמירה על בידוד של השבים מחוץ לעיר, עסקני הרפואה חוששים מאוד מתמונת המצב של התפתחות שלילית בעיר".

הגרמ"ח וולקוביץ שליט"א

בהודעה נאמר בשמו של המרא דאתרא כי "בימים האחרונים ישנם הקלות במגבלות, כדוגמת ביקור הורים, חזרה לעבודה וללימודים, כידוע עיקר ההקלות הם עבור טובת הכלכלה על אף שאין זה כל כך מומלץ על ידי מערכת הבריאות, אנחנו יודעים שבמצוות 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' לא מתחכמים, איננו מוכנים להיות שפני ניסיון בחזרה לשגרה ובכניסה לסכנה. ועל כן, רק בעוד כשבועיים נדע לאן פנינו מועדות".

"לפני עוור לא תתן מכשול, וחלילה מלהכשיל ולהחליש את האחר, חולי זה מזיק עד מאוד, ה' ירחם, ודי לנו במה שכבר ארע רחמנא ליצלן, בארץ ישראל ובעולם, בעדתינו ובכלל ישראל, ככל הנראה בנינו ישנם אנשים נשאים של הנגיף, שאמנם עליהם בחסד השם זה לא השפיע, אולם חס ושלום יכול להשפיע על הסובבים, ומכאן הקריאה 'לא תעמוד על דם רעך', כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא, וחלילה להיפך, ועל כן יחד עם המשך הזהירות, במסכה ובמרחק ובשאר ההנחיות".

עוד נמסר בשמו של המרא דאתרא: "הרואה צורך לצאת מהעיר, להוריו וכדומה ושוהה שם שעות רבות, או הנפגש בקהל שלא שמרו ככל הצורך, יש לו לנהוג בעצמו משנה זהירות בשובו לעיר, ו-14 ימים לא לבוא למקום התקהלות, לתפילה, חנויות, וכדומה, בכל מקרה, יש להבין את חובת הזהירות ההכרחית ולדחות בשבוע שבועיים את היציאות ואת ביקורי ההורים וכדומה, איננו מוכנים לעשות את הורינו, את עצמנו, ואת סובבנו, שפני נסיון בחולי שעדיין אין לו תרופה ה' ירחם".

3 תגובות

צודק לגמרי לגמרי כול מילה פנינה

צועק את קולם של תשב"ר והמחנכים!!!
הם לא שפני ניסיון!!!

אמת ד' יעזור למלמדים לתלמידים ולכולנו

Comments are closed.