כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה באיראן דיווחו כי קבר מרדכי ואסתר, האתר הקדוש ביותר ליהדות במדינה, הוצת על ידי אלמונים. המתקפה התרחשה בתאריך הלועזי של הקמת מדינת ישראל, מה שמעלה את החשד לפעולה אנטי ציונית ואנטישמית

כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה באיראן דיווחו כי קבר מרדכי ואסתר, האתר הקדוש ביותר ליהדות במדינה, הוצת על ידי אלמונים. על פי הדיווחים, רק נזק קל נגרם לאתר המקודש והרשויות הצליחו למנוע מתקפה חמורה יותר על האתר.

ב'ישראל היום' דווח כי סוכנות הידיעות "טאסנים" הנחשבת למזוהה עם המשטר פרסמה דיווח על התקרית אך הורידה אותו מהאתר שעות ספורות לאחר מכן. רדיו פארדה, רדיו בשפה הפרסית המשדר מארצות הברית, דיווח כי המתקפה התרחשה ביום חמישי, ב-14 למאי, התאריך הלועזי של הקמת מדינת ישראל, מה שמעלה את החשד לפעולה אנטי ציונית ואנטישמית.

מרכז שמעון וויזנטל פירסם גינוי למקרה ומסר כי "אף אחד לא מופתע מההתקפה הברברית הזו, מבחינה היסטורית, המוסלמים שמרו על אתרים קדושים יהודיים מפרס למרוקו, כולל קבר אסתר ומרדכי. אך כל מה שהשתנה תחת האייתולות ותנועות הטרור שהולידו. בשנים האחרונות נערכו הפגנות אנטישמיות שנתיות באתר הקודש, בו הגיעו יהודים להתפלל בשלווה במשך מאות שנים".

"הצתת האתר הקדוש היהודי הזה מזכיר את הנאצים, שלא רק הרגו את החיים, אלא חיללו את ההרוגים. ההתקפה התרחשה על רקע התופעה של שנאת רצח כלפי העם היהודי, מדיניותו בחסות המדינה והכחשת השואה. בסביבה כזו התקפה אלימה נגד יהודים, יהדות ומורשת יהודית לא צריכה להפתיע איש", נכתב הצהרה בשם הרבנים מרווין הייר ואברהם קופר שקראו לכל מנהיגי העולם לגנות את "ההתקפה האנטישמית הפחדנית ואת המדיניות האנטישמית הסדרתית של איראן".