התרגשות בבעלזא: בית המדרש נפתח והאדמו"ר נכנס לתפילה • צפו

לראשונה מזה שבועות שבית המדרש הגדול של חסידות בעלזא בירושלים היה סגור, אמש קבלו החסידים הודעה כי ניתן כבר להגיע להיכל זאת בכפוף לשמירת כללי הזהירות, כאשר במפתיע כ''ק האדמו''ר שליט''א נכנס לתפילת מעריב בהיכל וניגש לספירת העומר

לאחר שבועות ארוכים בהם בית המדרש הגדול של חסידות בעלזא בירושלים היה סגור על מנעול ובריח הודיעו אמש (ראשון) בחסידות כי בשל הרגיעה בהתפרצות נגיף הקורונה בית המדרש פותח את שעריו זאת בכפוף להנחיות הזהירות של משרד הבריאות.

בהודעה מוקלטת ומרגשת ששוגרה לאלפי החסידים נאמר כי בית המדרש ייפתח כבר לתפילת מעריב של אמש כאשר הציבור מוזמן להגיע רק יראה להשגיח שהוראות הזהירות לא יירמסו.

בשעת תפילת מעריב התקבצו מאות חסידים ובאו להתפלל בהיכל בית המדרש הגדול לאחר שבועות ארוכים בהם התפילות התקיימו רק במרפסות ובשטחים הפתוחים, כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א שלא יצא ממעונו שבועות נכנס אמש לתפילת מעריב כשהוא חבוש ב'ספודיק' והוא אף ניגש לפני העמוד לספירת העומר.

ל'חדשות JDN' נודע כי בחסידות אף קיימו ריקודים בחצר בית המדרש לרגל הכנסת ספרי התורה ששימשו את מנייני המרפסות חזרה לבית המדרש הגדול. החסידים שוררו ורקדו יחד עם לפידים לרגל השמחה הגדולה.

יצוין כי בהודעה שפורסמה בחסידות נכתב כי יש לשמור על כללי הזהירות בכדי שבית המדרש אכן יישאר פתוח, בחסידות שבו והזהירו שלא לקיים מניינים גדולים ובכל המניינים להקפיד על המרחקים, מרחק של מושב ריק בין מתפלל למתפלל.

כמו כן יש לשמור על כללי היגיינה והמסכות כאשר הכניסה לבית המדרש הינו למתפללים הקבועים בשבת קודש. ציבור החסידים נקרא לצמצם את השהות בחדר הקפה.

גם בשעות הלימוד יש להקפיד מאוד על שמירת המרחק הנדרש. כמו כן אין להתאסף בפרוזדור, לא לעצור בקריאת מודעות בקבוצות, להזדרז ולא להשתהות בבנין בית המדרש רק לתפילות או לימוד. בחסידות אף קוראים לציבור לשתף פעולה ולסייע באכיפת התקנות בכל יכולתם.

בחסידות הבהירו כי משרד הבריאות מדגיש, כי מי שלא מרגיש טוב או שנמצא בקבוצת סיכון – לא להגיע לבתי כנסת.

5 תגובות

מוזר. ככל שידוע לי אסור עדיין להתפלל בבית הכנסת.
(בהמודיע כנראה התבלבלו בגללם וכתבו שמותר, אבל שלחו הודעה מוקלטת שזו טעות)

איזה 2 מטר איזה כללים????

כל האישור הוא במרחקים וזה לא נקרא מרחקים,
וגם האישור מותנה במקומות קבועים (כדי שבמקרה הדבקה יוכלו לאתר מגעים)
נקווה שזה לא יגרום לאסונות

הפעם הצליח לבעלז בגדול,
בהתחלה אנשים היו בהלם מהסיפור בבעלז, ועכשיו רואים שהאדמו"ר שלהם צדק, נגמר הקורונה. מי היה מאמין.
לא יאומן

אין דברים כאלו. ביום כיפור האדמו"ר התחיל אבינו מלכינו מ'מנע מגיפה מעלינו'. במוצאי פסח הוא אמר שנגמר כבר הקורונה. וההההההההכל מתקיים.
אין כאן אלא מלאך !!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן