בצער רב התקבלה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון רבי דוד ברודמן זצ"ל אשר אשר שימש במשך שנים רבות כרב היישוב היוקרתי 'סביון'. בשנת תשע"ו פרש מתפקידו הרם אך המשיך להתגורר במקום ולהאציל על התושבים, הבוקר נפטר כשהוא בשנת ה- 84 לחייו

ברוך דיין האמת: אבל בסביון עם התפשטות הבשורה המרה והקשה על פטירתו של הגאון רבי דוד ברודמן זצ"ל אשר שימש כרב היישוב במשך שנים רבות והוא בשנת השמונים וארבע לחייו.

המנוח הגאון רבי דוד ברודמן זצ"ל נולד בהולנד להוריו רבי שמואל ופערל ברודמן, חלקים רחבים ממשפחת אביו נספו בימי השואה האיומה, עם תום מלחמת העולם השנייה יצא הגר"ד זצ"ל ללמוד בישיבת גייטסהד.

עם הגיעו לפירקו בשנת תשי"ז נישא לרעייתו הרבנית מרת חנה שתחי' למשפחת ורהפטיג, מיד לאחר נישואיו התגוררו הם כזוג צעיר בעיר בני ברק כשהגר"ד קובע את מקום לימודיו בהיכל ישיבת פונביז' שבעיר שם הוא זכה לחביבות מיוחדת מצד התלמידים וראשי הישיבה שראו בו את כשרונותיו הברוכים כבר אז.

בשנת תשכ"ג התמנה הגאון רבי דוד זצ"ל כרב ודיין בעיר הולדתו הולנד לשם עבר יחד עם משפחתו והתגורר במקום למשך עשר שנים, אז הוא היה ניכר בתחום עיסוקו, בגיור ובהפצת יהדות וקירוב רחוקים.

מיד עם שובו ארצה לפני כארבעים שנה התמנה הוא לכהן כרבה של סביון, שם הוא עמד בעוז ובגבורה בראש הפעילות הדתית והתורנית ביישוב כשהוא מפיץ יהדות ויראת שמים להמונים. במהלך שנותיו כרב המקום הקים הגר"ד זצ"ל מקומות תורה רבים כשהבולט שבהם הוא 'בית המדרש לתורה ולהוראה – סביון' המכשיר אברכים לרבנות ולהנהגת קהילות.

תלמידיו מספרים ל'חדשות JDN' על דמות אצילית ומיוחדת שקשה למצוא כיום בעולם הרבנות. "מעבר להיותו רב הישוב הוא היה מורה דרך, מחנך, ובעיקר בעל לב ורגש לשני, תמיד היה מקבל כל אדם בסבר פנים מאירות, תמיד היה דורש בשלומם של התושבים, גם כשהיה לו צורך להעיר הוא היה עושה את זה בצורה עדינה ועם חיוך כובש".

במהלך כל שנותיו ברבנות היה הגאון רבי דוד זצ"ל מוסר שיעורים רבים מידי יום בכל מקצועות התורה למען התושבים והתלמידים, הגאון רבי דוד היה הרבה מעבר לרב עד כדי כך שרבים היו פונים אליו בבעיות שלא קשורות אליו אך הוא ברוחב ליבו ובמאור פניו היה פותר הכל על הצד היותר טוב לשמחתם של מבקשי עזרתו.

בשנת תשע"ו לאחר למעלה מארבעים שנות רבנות במקום פרש הגאון רבי דוד ברודמן זצ"ל מתפקידו הרם אך הוא המשיך להתגורר במקום ולהאציל על התושבים בכוחו הגדול.

בתקופה האחרונה נחלש הגאון רבי דוד ברודמן עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ותלמידו הרבים הממאנים להנחם אחר לכתו של רבם הנערץ. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.