התרגשות בעולם היהודי עם פתיחת בתי הכנסיות לאחר שבועות ארוכים שהיו סגורים על מנעול ובריח מפאת התפרצות נגיף הקורונה • פרסום ראשון: כ''ק האדמו''ר מגור יחזור להתפלל בהיכל בית המדרש הגדול שיחולק ל-4 ויאפשר השתתפות 200 איש

התרגשות רבה בעולם היהודי עם פתיחת בתי הכנסיות לאחר שבועות ארוכים בהם הם היו סגורים על מנעול ובריח מפאת התפרצות נגיף הקורונה, אמש (שלישי) לאחר הרגיעה בהתפרצות הנגיף הוחלט בממשלה לאשר את פתיחת בתי הכנסיות דבר שהיווה בשורה של ממש בקרב בני היהדות הנאמנה.

הבוקר (רביעי) נפתחו כלל בתי הכנסיות בארץ הקודש כאשר הציבור הגיע להתפלל במקום לאחר שבועות ארוכים שהתפילות נערכו במרפסות ובשטחים הפתוחים. בבית הכנסת והשטיבלא'ך המרכזי 'איצקוביץ' בבני ברק הוחלט לא לפתוח עדיין את המקום מחשש שמא הציבור לא יוכל לשמור על כללי הזהירות בשל ריבוי המתפללים.

בבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק, בית מדרשו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א פתחו את שערי בית המדרש לאחר שמלפני חג הפסח המקום היה סגור, בבית המדרש הודיעו כי הכניסה למקום רק למי שישמור על כללי הזהירות ובנוסף יש לכבות את מכשירי הפלאפון כפי שהורה אמש מרן שר התורה במכתב מיוחד עליו דיווחנו כאן ב'חדשות JDN'. עוד הודיעו כי יש לגעור במשיחים בשעת התפילה ובחזרת הש"ץ כמבואר בשולחן ערוך".

כמו כן בחסידות גור הודיעו כי החל מהיום ייפתחו כלל השטיבלא'ך של החסידות ברחבי הארץ כשהם שבים ומזהירים לשמור על כללי משרד הבריאות בעטיית מסיכה ובשמירת מרחק בין אדם לאדם.

ל'חדשות JDN' נודע כי החל מתפילת מנחה היום יחזור כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א להתפלל בהיכל בית המדרש הגדול של החסידות בירושלים את תפילות מנחה – מעריב, כאשר בתפילות יורשו להשתתף רק 200 אברכים שיירשמו לכך מראש אצל הגבאים. היכל בית המדרש יחולק ל-4 מתחמים כשבכל מתחם יתפללו חמישים אברכים כפי ההנחיות.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אמש התייעצות עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וגורמים נוספים, במהלכה הוחלט לאפשר את פתיחת בתי התפילה החל ממחר על פי המתווה הבא: עד 50 משתתפים בחלל, שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים, מינוי נאמן קורונה, עטיית מסיכות, והקפדה על כללי היגיינה.

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בירך על המתווה ואמר כי הוא "מודה לראש הממשלה, לשר הבריאות, שר הפנים ולראש המל״ל אשר החליטו באופן אחראי לפתוח את בתי הכנסת תוך הקפדה על הנחיות הריחוק בכדי למנוע התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה". הרב הראשי קרא ל"כלל הציבור להקפיד על כבוד בית הכנסת ביתר שאת ולקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב בו יאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת".

צילומים: יונתן זינדל, דוד כהן וגרשון אלינסון – פלאש 90