לרפואת האדמו"ר הגר"י פינטו: אלפים מקיימים את "סגולת הרמח"ל"

סגולת הרמח"ל מבוצעת על ידי אלפי בחורים ואברכים לרפואתו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ראש אבות בתי הדין במרוקו • הסגולה כוללת משמרות לימוד רצופות יומם וליל, לרפואת האדמו"ר בלמעלה מארבעים בתי מדרש של "שובה ישראל" ברחבי העולם

בעקבות חולשתו של ראב"ד מרוקו, האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, החלו תלמידי ישיבת "שובה ישראל" מכל רחבי העולם, בקיום "סגולת הרמח"ל" המפורסת מימי מחלתתו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, וכפי קריאתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, לאותה "סגולת הרמח"ל" המפורסמת, המקובלת מזה דורות.

גם ממיטת חוליו, מסר הרב פינטו שיעור בליל יום היארצייט של הרמח"ל שחל השבוע, שיעור שבו הוא נותן מענה לשלל שאלות שהגיעו מכל רחבי העולם, כאשר השיעור הפופולארי, מועבר בשידור חי במגוון אתרי התוכן היהודיים הגדולים בעולם ונותן מענה למגוון נושאים בהלכה מוסר השקפה ודרך חיים.

כאמור עקב מצבו הבריאותי, ולקראת חג השבועות הקרב ובא, החליטו תלמידים רבים בישיבות ובכוללי האברכים של "שובה ישראל" ברחבי העולם, לפתוח בלימוד תורה רצוף של כמה ימים, כפי התקנה המופיעה בדברי הרמח"ל.

התקנה המופיעה באגרת "תקנת הישיבה" לרמח"ל, כוחה להציל מכל גזירות רעות, וכלשונו של הרמח"ל באגרתו שם הוא כותב
'ובסדר זה יתחילו מיד אחר תפלת שחרית ישב אחד במקום אחד אשר הוכן לזה ושם ילמוד שיעור קבוע לו עד בוא השני ויקח ממנו הספר עצמו וממקום שהוא מסיים שם יתחיל עד בוא השלישי ויקח ממנו וכן יקיפו וילכו עד צאת הכוכבים דבר יום ביומו וכל אחד בשעת לימודו יהא דינו כמתפלל שמונה עשרה שלא יוכל להפסיק בשום מך הפסק שבעולם ולא יסיים לימודו עד שיתחיל הבא באופן שברגע אהד לא פסק קול התורה… וזה ידענו כי יש בזה לבטל כל גזירות קשות ובפרט להיות לחומה אל הגזירה הקשה'..

כאמור, עשרות בתי מדרשות ברחבי העולם, בהם כעשרים בתי מדרש בארץ ועוד עשרות בארה"ב צרפת ומרוקו, הצטרפו למבצע הלימוד הרצוף, ובמקביל התאמצו בני הקהילות להוסיף ולפרסם את כוחה של סגולת לימוד "ספר דברים", לרפואת האדמו"ר, כשמידי יום זורמות העדויות על ישועות למעלה מדרך הטבע, שנושעו יהודים שקבלו על עצמם את הסגולה המיוחדת.

בחודשים האחרונים, התפרסמה ברכתם של עשרות גדולי תורה, רבנים אדמורי"ם ופוסקי הלכה, שמחזקים את נושא לימוד ה"ספר דברים", כאשר במסגרת חיזוק הענין, נערך תקציר של עיקרי המקורות של הסגולה העצומה, וכוחה.

בתקציר המצורף כקובץ נלווה, מוסברים עיקרי מהות כוח הלימוד, ומובאות מדברי גדולי הדורות, על כוחה של הסגולה, חשיבותה, וחובתו של כל אדם ללמוד בספר דברים, כפי התקנה אותה תיקן האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, כתקנה מיוחדת למען השמירה וההצלחה של הכלל והפרט.
במקביל עמל בימים אלו צוות תלמידי חכמים, בראשות הגה"צ רבי נתנאל ספטי שליט"א, להוצאה לאור של ספר מורחב ובו מקורות טעמים עובדות תפילות וביאורים הסובבים כולם סביב נושא לימוד ספר "דברים", ספר המלווה בהסכמת גדולי ישראל, ויהווה בעז"ה נכס של ממש לארון הספרים היהודי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן