לקראת חג מתן תורה: הסגן החדש-ישן בפגישה באגף מוסדות תורניים • צפו

סגן שר החינוך ערך פגישת עבודה ראשונה באגף למוסדות תורניים במשרד החינוך: "יש חסר של 500 אלף ש"ח בתקציב הישיבות עד שהתקציב יעבור, ולצערי התקציב משתנה ולא קבוע, כך היה בזמן של פירון ולפיד, וכך בתקופה הזו שהיינו בתקופת בחירות"
 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

סגן שר החינוך מאיר פרוש ערך היום פגישת עבודה ראשונה באגף למוסדות תורניים במשרד החינוך, בראשות עמוס צייאדה והנהלת האגף, כשהנושא המרכזי הוא תכניות עבודה העתידיות וההתמודדות עם החוסר בתקציב הישיבות בחודשים הקרובים – עד להעברת תקציב המדינה.

בפגישה השתתפו מנהל האגף מר עמוס צייאדה, מנהל המינהל מר דוד פלבר, סגנית מנהל האגף סיגלית דניאלי, חשב האגף רועי קמינסקי, היועה"מ גב' גראזי, מנהלי האגפים ועובדי האגף וחברי לשכת סגן השר פרוש – יהושע טננהויז, ישראל שנור ומנהלת הלשכה גב' קופטייל.

הנוכחים הציגו את תכניות האגף בשנה זו, תקציב הישיבות והאגף לאבטחת הכנסה, ונדונו יעדים חדשים לקראת הקואליציה החדשה ותקציב המדינה המסתמן, ובתוכם תכניות להקלות על פתיחת מוסדות חדשים וישנים, התאמת תקציבי הישיבות ואבטחת הכנסה ועוד נושאים העומדים על הפרק.

לאחר הפגישה המשיכו סגן השר ולשכתו לסיור באגף, שם עמדו מקרוב על הפעילות המבורכת של עובדי האגף, סגן השר פרוש אמר לעובדי האגף, "אני כאן היום בביקור ראשון לאחר שמינוי סגני השרים אושר אתמול בממשלה והיום בכנסת. חשוב היה לי מאוד לאחר חמש שנים בהן הייתי במשרד ברצף ועכשיו עם תחילת הכהונה החדשה – להתחיל הכל מחדש, להגיע לפני הכל לאגף מוסדות תורניים, הנקרא בפי כל 'אגף הישיבות' שמחזיק את עולם התורה".

סגן השר המשיך, "באתי לחזק אתכם, ראשית על העבר, במיוחד על התקופה האחרונה – המסירות שלכם בתקופת האתגרית של נגיף הקורונה, ולחזק אתכם גם על העתיד, כולנו יודעים שיש חסר של 500 אלף ₪ בתקציב הישיבות עד שהתקציב יעבור, ולצערי התקציב משתנה ולא קבוע, כך היה בזמן של פירון ולפיד, וכך בתקופה הזו שהיינו בתקופת בחירות והתקציב לא עבר".

"הביקור כאן באגף הוא גם סמלי שכן השבוע חל חג השבועות ואנחנו מכירים את דברי חז"ל 'בכל יום יהיו בעיניך כחדשים', בכל שנה התורה ניתנת מחדש, בכל שנה יש את האורות והדברים השמימיים. אז אנחנו נמצאים באחד מהמקומות החשובים ביותר במדינה, שמעבירה דרככם את התמיכה הגדולה ביותר עבור עולם התורה, כאן בארץ ישראל, גם אם נאסוף את כל התרומות המגיעות מחו"ל, לא נגיע לסכום שהמדינה מעניקה ללומדי התורה. משכך, חשיבות הביקור כאן בזמן זה גדולה שבעתיים", דברי פרוש.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן