מרן ראש הישיבה הורה לפתוח את שערי הישיבה בחג השבועות בכפוף לכללי הזהירות: "כל בתי המדרש והאולמות יסודרו בחלוקה למתחמים". הפנימיות יישארו סגורות, חל איסור להביא אוכל ולערוך סעודות יום טוב וכן את סעודות השבת בכל מתחם הישיבה

אחרי למעלה מחודשיים בהם ישיבת פונביז' בבני ברק הייתה סגורה על מנעול ובריח בהוראת מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, הכריע היום ראש הישיבה כי הישיבה תפתח את שעריה בחג השבועות, תחת תנאים והגבלות בכדי להימנע מסכנת הדבקה.

בהוראות שפורסמו בשעה האחרונה לתלמידי הישיבה נכתב כי רק היכלי הלימוד יהיו פתוחים והלימוד יתקיים בכפוף לכללי הזהירות, בין היתר חל איסור מוחלט להיכנס למבנה הפנימיה וכן אסור לקיים במקום סעודות יום טוב.

במכתב שפורסם בהוראתו הישירה של מרן ראש הישיבה נכתב כי "לקראת חג השבועות הבעל"ט וש"ק בלבד יפתח בנין 'אוהל קדושים' לתפילות ולסדרי הלימוד לבני הישיבה הק'. כל בתי המדרש והאולמות יסודרו בחלוקה למתחמים והשהות תוך שמירת כללי הזהירות".

עוד נכתב כי הבחורים המעוניינים ניתן להגיע להיכל הישיבה לחג ולשבת בלבד ולהתארח אצל בני משפחה כולל לינה וסעודות, הפנימיות ישארו סגורות וחל איסור מוחלט להיכנס אליהם, כמו כן חל איסור להביא אוכל ולערוך סעודות יום טוב וכן את סעודות השבת בכל מתחם הישיבה. בהנהלת הישיבה הודיעו לכלל הבחורים כי הוראות זהירות מפורטות לתפילות ולסדרים יפורסמו בערב החג.

כזכור, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א היה הראשון להורות על סגירת היכלי הישיבות וכעת נוכח הרגיעה בהתפרצות נגיף הקורונה הכריע כי יש לפתוח את היכלי הלימוד של הישיבה לכבוד חג השבועות.

בתוך כך, לאחר מספר שבועות בהם ראש הישיבה לא מסר שיחות פומביים לכלל הציבור, הערב בשעה 21:30 ימסור ראש הישיבה שיחה מיוחדת לקראת חג השבועות, בדבריו יתייחס רה"י כיצד מוטל על ציבור בני התורה להתכונן לחג מתן תורה. השיחה תימסר במעונו והיא תועבר בשידור חי כאן ב'חדשות JDN'