הח"כ החרדי במליאת הכנסת: "בגלל בעיות התקצוב, בבתי הספר החרדיים יש מחסור עצום בכיתות. אני מקווה שהסעיף שנחתם בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד על 'מתן תקציב הולם לחינוך על כל גווניו' אכן יקויים במהרה והעוול ההיסטורי יתוקן"

ח"כ ישראל אייכלר אמר היום (שני) במליאת הכנסת כי "אנו עומדים כעת אחרי שנה וחצי ויותר של מערכות בחירות, שגרמו לשיתוק הממשלה והתקציבים. עכשיו אנחנו צריכים להביט קדימה, ולשאול את עצמנו, מה המטרות שלנו קדימה? על מטרה אחת אני רוצה לדבר היום והיא החינוך".

"מדינת ישראל התפתחה באופן כזה שלכל אחד יש זכויות להתנהג איך שהוא רוצה, ולהיות שייך לאן שהוא רוצה. בדבר אחד נשארנו מקובעים כמו בימי מפלגת מפא"י. שם כולם היו צריכים להיות אותו דבר. החינוך הממלכתי מקבל תקציב מלא, החרדי מקבל רק פירורים תקציביים, הציונות הדתית איפה שהוא באמצע. ומה שהכי כואב, שיש אלפי ילדים שלא נמצאים ברשתות החינוך הגדולות של מעין החינוך והחינוך העצמאי והם מקבלים תקצוב דליל המצטמק משנה לשנה".

ח"כ סיפר כי "שר החינוך לשעבר ידלין שהיה איש מפא"י אמר לי שכשבאו לדבר איתו על תלמודי תורה על טהרת הקודש, הוא אמר "למה לא, איזו שאלה? הרי ככה התחנכנו במשך מאות שנים ולא היו ילדים יותר מחונכים מאיתנו" לכן הורה לתקצב את תלמודי התורה".

"בשנים האחרונות מקצצים כל הזמן בתקציב החלקי של תלמודי התורה. למשל מוסדות המקבלים 75 אחוז, ומוסדות הפטור 55 אחוז. אנשי משרד החינוך, הקפיאו את התקציב הבסיסי שהתלמיד מקבל בחינוך הממלכתי, וממנו גזרו את האחוזים לציבור החרדי. אחר כך הוסיפו עוד סלי תקצוב שונים במיליארדים, שבהם הילד החרדי בכלל לא לוקח חלק. כך יצא שילד בתלמוד תורה מקבל בפועל אולי עשרים אחוז מילד חילוני".

"התוצאה היא שמורה בתלמוד תורה חרדי מקבל כחמישים אחוז שכר ממה שמקבל מורה בחינוך הממלכתי וברשתות החינוך. ושכר הלימוד במוסד החרדי גבוה מאוד. ההורים צריכים לשלם סכומים גבוהים מאוד ומתקשים לעמוד בהם. בעיה נוספת שנגרמת מחוסר תקציב היא מחסור בכיתות. רק בירושלים חסר כאלף חמש מאות כיתות ורובם בציבור החרדי".

ח"כ אייכלר סיים בדרישה לממש ההסכם הקואליציוני: "הקואליציה חתמה מול יהדות התורה על הסכם קואליציוני שמורה על "מתן תקציב הולם לכלל צרכי החינוך על כל גווניו". זה הזמן לתקן את העוול ההיסטורי ולהשוות את תקציב החינוך החרדי".