המהומות בארה"ב: הלילה המפחיד בישיבה שבלב מנהטן • תיעוד מהביזה

אחד המרכזים היהודיים שעמד בלב הסערה היתה ישיבת שובה ישראל המרכז העולמי של שובה ישראל שנמצאת בליבה של רובע מנהטן, במהלך הלילה הוצתו ונשרפו בנינים סמוכים לבניין הישיבה, כאשר מאות פורעים נמצאים סביב בנין הישיבה

ארצות הברית בוערת, כאשר גם לאחר שהוטל עוצר לילי על ניו יורק. המעצמה החזקה בעולם מתקשה להתעורר מהסיוט אליו נקלעה לאחר מותו של ג'ורג' פלויד, כאשר שעות קשות עברו הלילה על תושבי מנהטן, בעקבות התפרעויות ההמונים במהומות ברחבי ארה"ב.

אחד המרכזים היהודיים שעמד בלב הסערה היתה ישיבת שובה ישראל המרכז העולמי של שובה ישראל בראשות האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א, שנמצאת בליבה של רובע מנהטן, כאמור הסערה בארה"ב אינה שוככת וחלק מההפגנות ברחבי המדינה גלשו לאלימות קשות הלילה במנהטן סמוך ממש בניו יורק לאור התעצמות המחאות.

במהלך הלילה הוצתו ונשרפו בנינים סמוכים לבניין הישיבה, כאשר מאות פורעים צמאי דם וחמומי מזג נמצאים סביב בנין הישיבה, עם כלי משחית ולפידים בוערים בידיהם, כאשר הנוכחים בבנין ניסו למגן ולבצר את הדלתות ככל שביכולתם והתפללו להנצל מידיהם המרשיעות של אותם בוזזים שפלים, שניסו להכנס לבניין הישיבה.

"אנחנו ידענו שצפוי משהו חמור" מספר ר' משה, אחד מראשי הישיבות של הרב פינטו בארה"ב, "האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו דיבר עימנו לפני חודשיים ושלושה על כך שעם החלשות הקורונה, צפויים ימים לא קלים, בהם יהיה "אש ברחובות", לא ידענו למה הוא רומז, אבל ציפינו למשהו, כעת, אנחנו מתחזקים בלימוד התורה כאן בבנין, ומתעודדים בחיזוק הכללי של אלפי תלמידי הישיבה בכל מקומות מושבותיהם בתקוה שנחזור כבר לימים רגילים".

במסגרת שיעורו של האדמו"ר הרב פינטו, הוא התיחס למצב וביקש מרבבות המאזינים שיתפללו ויתחזקו, כאשר במהלך הלילה שעבר נשלחה הודעה מאנשי הישיבה הנצורים בבנין, ההודעה שנשלחה לעשרות סניפי הישיבה ברחבי העולם, פונה בלשון הבאה " אנא העתירו בתפילות על שובה ישראל מנהטן ששורה ברגעים אלה ממש בלב המהומות הקשות של ניו יורק, תחת התקפה של פורעים ובוזזים רח״ל, עומד בפנינו לילה קשה וארוך, שומרים על הדלתות ועל קדושתה של הישיבה, אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים"

במהלך כל הלילה ליווה מרחוק האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, אב"ד מרוקו, שנמצא כעת במרכז "שובה ישראל" במרוקו, את הקהילה במנהטן כשהוא מחזק ומעודד את תלמידיו ושומעי לקחו, להתחזק באמונה ובבטחון, ומבטיחם כי נצלו מכל רע.

"המצב כרגע עדין מתוח" מספר במהלך הלילה, ר' מיכאל אחד מרבני הישיבה שנמצא בבנין הנצור, "קשרנו היטב את הדלתות הפתחים ואטמנו מה שאפשר, היו פה שעות לא קלות כשמאות איש צרו על הבנין, אבל ב"ה כרגע הם רחוקים יותר בהמשך הרחוב, ויש כאן כמות עצומה של שוטרים, אבל האוירה ממש לא קלה" אומר הרב מיכאל.

אחד מתלמידי הישיבה מוסיף ואומר בהתרגשות "אנחנו מודים להקב"ה ששומר עלינו בכל רגע. אנחנו מתחזקים בעידודו של כבוד הרב, ואנחנו תקוה שהסיוט הזה כבר יהיה מאחורינו, ישנה הרגשה של כאוס של ממש"

"התחושה היא" מוסיף אזולאי, "שהאנשים הללו פראי האדם היו בבתים, וכעת מחפשים איך לפרוק כעס זעם ופראות, כשהסכנה כאן היא גדולה ומשמעותית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *