ה'עדה החרדית' במתקפה חסרת תקדים נגד כוונת עיריית ירושלים להפוך רחובות מרכזיים בעיר ל'מדרחוב' בסופי השבוע וקוראים לעצור את החרפה: "לא נוכל להחריש כבלע את הקודש, חובתינו וחובת כל ירא ה' לעצור בעד המשחית" • המכתב המלא

עיירית ירושלים הודיעה בימים האחרונים על כוונתה להפוך את הרחובות המרכזיים במרכז ירושלים ל"מדרחוב" בכדי לקיים בהם הופעות ובילויים בסופי שבוע במטרה לעזור ולסייע לבעלי המסעדות לצאת מהמשבר הכלכלי שנפל עליהם בתקופת ימי התפרצות נגיף הקורונה, כאשר במסגרת תכנית זו רחובות מסוימים ייסגרו לתנועה בשעות הלילה של ימי סוף השבוע והכבישים יהפכו ל'מדרחוב' שם ייערכו הופעות ובלויים לבאי המסעדות.

ל'חדשות JDN' נודע כי בעקבות תכנית זו יצאו רבני ודייני העדה החרדית בראשות מרנן הגאב"ד הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט"א והראב"ד הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א, במכתב מחאה חסר תקדים, בו הם מבהירים כי באם חלילה תצא התוכנית לפועל, ייצאו למערכה גדולה למען קדושת ירושלים: "הציבור החרדי לא יוכל להחריש ויעשה ככל אשר יוכל, ומסורת אבותינו בידינו למנוע את החרפה". 

את מכתבם פותחים חברי בד"צ ה'עדה החרדית' בהודעה חריגה בה הם מבטאים את חרדתם מהתוכנית: "בחרדה גדולה שמענו מפיהם של תושבי ועסקני השכונות בפעיה"ק ת"ו על יוזמה חדשה של העירייה והעומד בראשה לטמא את עיר הקודש בפרצה חמורה בהפיכת רחובות במרכז העיר למדרחוב לשעות הערב והלילה עם הופעות ובילויים".

בדבריהם אף מבהירים חברי הבד"ץ בראשות הגאב"ד והראב"ד, כי התוכנית הנ"ל פוגעת גם בתושבי השכונות החרדים הסמוכים לאותם רחובות ש'בתיהם ושכונותיהם יהפכו למערת פריצים חלילה': "לבד מן העוון החמור של חמורות שבחמורות שתלוי וכרוך באירועים כאלו, כאב גדול ובלתי נסבל הוא לתושבי השכונות החרדיות הסמוכים וצמודים למקומות ההם אשר בתיהם ושכונותיהם יהפכו למערת פריצים חלילה".

בדבריהם מזהירים חברי הבד"ץ כי לא ישתקו וייצאו למלחמה גלויה נגד העירייה, וקוראים לכל ירא ה' לעצור בעד המשחית: "לא נוכל להחריש כבלע את הקודש, חובתינו וחובת כל ירא ה' לעצור בעד המשחית ולומר לשטן הבוחר בירושלם הרף ידיך מלחלל את עיה"ק להפכה לעיר פרוצה אין חומה ולקלקל את המעט שנשאר בה אחרי שפרצו בה פרצה אחר פרצה".

את דבריהם חותמים חברי בד"ץ ה'עדה החרדית' בקריאה ואזהרה לאחראים על הדבר בעיירית ירושלים: "אנו קוראים אל האחראים בדבר, לבטל תוכנית זדונית זו, כי הציבור החרדי לא יוכל להחריש ויעשה ככל אשר יוכל כדת של תורה ומסורת אבותינו בידינו למנוע את החרפה ולעצור בעד המשחית".

"והשי"ת יהא בעזרנו למען ירושלם עיר קדשינו פלטרין של מלך, ויערה רוח טהרה וילמדו תועים בינה לשוב אל ה' ולעבדו שכם אחד עדי נזכה בקרוב להרמת קרן התורה וישראל ולקבלת תפילתינו: ולירושלם עירך ברחמים תשוב ושתכון בתוכה כאשר דברת, בב"א".