כמידי שנה בשנה, הגיע זקן הפוסקים לשהות בחג השבועות עם תלמידיו בישיבתו שבעיר בית שמש. לאחר תפילת מוסף נערכו בחדרו סיומים של כמה תלמידים, אחד מהם הוא בחור שקנה חתן תורה לראש הישיבה בשמחת תורה האחרון בשלש וחצי אלף דפי גמרא

כמידי שנה בשנה, הגיע זקן הפוסקים מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א לשהות בחג השבועות עם תלמידיו בישיבתו שבעיר בית שמש.

בעקבות מצב ה'קורונה', העמידו מטעם הנהלת ישיבתו של הגר"מ שטרנבוך שליט"א מתחם מיוחד בתוך בית המדרש למקום שהותו של ראש הישיבה הגר"מ שטרנבוך שליט"א – עם כניסה נפרדת, כאשר כל המקום הוקף בגדרות ומחיצות, ובמקביל אף הועמדו נאמני קורונה מטעם הישיבה ששמרו על הסדר.

במהלך לוגיסטי מורכב, הקיפו בישיבה את כל איזור המתחם בו שהה זקן הפוסקים במהלך החג והשבת, כולל המעברים, בכדי שהגישה לראש הישיבה תהיה רק באמצעות מחיצה שתפריד בינו לבין בני הישיבה.  

כזכור, כפי שדווח לראשונה כאן ב'חדשות JDN' – ישיבתו של מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א זכתה להיות מהנחשונים שפתחו את הישיבה עבור התלמידים כבר לפני למעלה מחודש, כאשר הישיבה חולקה למספר אגפים וקפסולות בלא אפשרות של מעבר מאגף לאגף.

במהלך חג השבועות המרומם שעבר על בני הישיבה, השתתף ראש הישיבה זקן הפוסקים הגר"מ שטרנבוך שליט"א בחלק מסדרי הלימוד, ועם כניסת החג בין מנחה למעריב מסר שיחה בהיכל הישיבה בעניינו של יום ובקדושת החג, ובענייני קבלת התורה. כמו כן אף מסר שיחת חיזוק מיוחדת עם נעילת החג.

מנהג מיוחד הונהג בישיבתו של זקן הפוסקים הגר"מ שטרנבוך שליט"א – עפ"י הוראתו, להפסיק פעם אחת באמצע סדר הלימוד בהיכל הישיבה בליל שבועות, ולשורר שירי התורה, כפי שהיה נהוג בישיבת רבו של הגר"מ שטרנבוך – הגה"צ רבי משה שניידר זצ"ל.

כמידי שנה – לפנות בוקר של יום השבועות, נכנס ראש הישיבה למקומו במזרח הישיבה, והוגה בתלמודו עד תפילת שחרית, על מנת לעודד את בני הישיבה להמשיך לשקוד על תלמודם בשעות הקשות של סוף המשמר – עד תפילת שחרית.

יצוין כי זקן הפוסקים מורה לתלמידיו, כי מי שקשה לו להתפלל בכוונה לאחר 'משמר', צריך לכתחילה ללכת לישון בסיום ה'משמר' כדי לאגור כוחות לתפילת שחרית הארוכה. בעקבות כך נוהגים בישיבתו לקיים אף תפילת שחרית בשעה 8 בהשתתפות ובראשות ראש הישיבה מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א.

השנה נרשם אירוע מיוחד במהלך החג, כאשר לאחר תפילת מוסף נכנסו לחדרו של זקן הפוסקים שליט"א כמה מתלמידי הישיבה וערכו שם סיומים על מסכתות שלמדו בעיון בתקופה האחרונה. בשיאו של מעמד ה'סיום', נכנס לחדרו של זקן הפוסקים, בחור שקנה חתן תורה לראש הישיבה בשמחת תורה האחרון בשלש וחצי אלף דפי גמרא, כאשר ניתן להשלים גם באמצעות חבורות וכתיבת חידושי תורה, ובישר לראש הישיבה כי כעת זכה להשלים את המעגל ולקיים את התחייבותו עם סיום שלש וחצי אלף דפי גמרא.

זקן הפוסקים מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א בירך את הבחור שיזכה לגדול בתורה, ובאורח נדיר אף ביטא את הערכתו במוצאי החג – כשנתן לו במתנה ספר שחיבר במהלך השנים, והוסיף בו הקדשה בכתב ידו.