ברבנות שכונת אחיסמך: הגרש"צ רוזנבלט ביקש למנות שני רבנים לצידו

רבה של בני ברק הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט המשמש גם כרבה של שכונת אחיסמך בלוד שיגר מכתב לראש העיר בו הוא מודיע לו כי בשל עומס עבודתו אין באפשרותו למלא את חובותיו כלפי תושבי השכונה באחיסמך, הרב מציע למנות שני רבנים שיעזרו לו
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א רבה של העיר בני ברק שמונה לפני מעט יותר משנה לשמש כרבה של שכונת אחיסמך בלוד הודיע בימים האחרונים כי תפקידו בעיר בני ברק תופס שעות רבות מזמנו וכך נוצר מצב שאין באפשרותו למלא את כל חובותיו כלפי תושבי השכונה באחיסמך במכתבו הממוען לראש העיר הוא אף ממליץ למנות שני רבנים צעירים שיתיעצו עמו על כל צעד ושעל ויעזרו לו ברבנות העיר.

במכתב ששוגר לראש עיריית לוד, יאיר רביבו, כותב הגרש"צ: "הנה לפני יותר משנה התבקשתי ע"י גדולי ישראל שליט"א לישא בעול הרבנות בשכונת גני איילון – אחיסמך, ובהיות שהאוכלוסייה מורכבת והסגנונות שונים החליטו גדו"י שליט"א שצריך שני רבנים לשכונה ונשלחתי להיות אחד משני הרבנים של השכונה".

"לאחר תקופה הוטל עלי עול הרבנות של העיר בני ברק אשר כידוע תופס שעות רבות מזמני וכך נוצר מצב שאין באפשרותי למלא את כל חובתיי אל תושבי השכונה היקרים על הצד היותר טוב, ובפרט שתחילת היישוב דורש הרבה ארגון ונשיאה בעול".

כאן מציין הגרש"צ רוזנבלט כי "נתבקשתי ע"י תושבי השכונה לסמוך איש על ימיני, ובהנחיית גדולי ישראל ראינו לנכון להכניס לתפקיד את הגאון המופלג הרב יעקב לנדו שליט"א מו"צ בבית הוראה בשכונתנו אשר יש לו הניסיון הדרוש בהנהגה עם הכלל והפרט, והוא יהיה לי לעזר במילוי חובתי כרב השכונה".

את מכתבו מסיים הגרש"צ רוזנבלט "זה תקופה ארוכה שיחד עם חתני הגאון המופלג הרב אפרים לייכטר שליט"א מו"צ בבית הוראה הם קשובים וערים לצרכי המקום, תקוותי ובקשתי שימשיכו לנווט את המקום בעצה אחת עימי, ומתוך הכרות רבת השנים איתם אני סומך עליהם בכל אשר יעשו".

על המכתב ששוגר לראש עיריית לוד חתמו גם ראש ישיבת 'סלבודקה' הגאון רבי משה הלל הירש שליט"א וכן הגאון רבי שרגא שטיינמן שליט"א.

כתבות קשורות

משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
לרגל ההילולא: גאב''ד ירושלים פקד את ציון מהר''א מבעלזא זי"ע
האדמו"ר מסקאליע נשא דברים בישיבה קטנה צאנז קלויזענבורג
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
שבת שבע ברכות בחצר הקודש קוידנוב • גלריה
הכנסת ספר תורה לבית המדרש קאפיטשניץ • תיעוד
שבע ברכות לנכדת האדמו"ר מויז'ניץ ונכד הגרש"א שטרן גאב"ד מערב בני ברק

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן