צילום: משה גולדשטיין

האדמו"ר מצאנז הורה: "חובה לשים מסכה גם כשהולך לבדו ואין חשש סכנה"

בחסידות צאנז הודיעו בשמו של כ''ק האדמו''ר שליט''א כי חובה לעטות מסיכות בכל זמן התפילה והלימוד בבית הכנסת: "שלא יאמר אדם שלפי כבודו ומעמדו הוא מתבייש ללבוש מסכה, אלא במצות ונשמרתם צריך לנהוג בענוה ולשמור על כל ההוראות המתפרסמות"

בשל העלייה הגבוהה בתחלואה עם התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה הודיעו הבוקר (שישי) בחסידות צאנז בשמו של כ"ק האדמו"ר שליט"א כי חובה גמורה לעטות מסיכות בכל זמן התפילה והלימוד בבית הכנסת. עוד נאמר כי גם אדם שהולך לבדו ברחוב ולמרות אין חשש סכנה יעטה מסיכה בכדי שאחרים לא ילמדו לזלזל בהוראות הזהירות – כך נודע ל'חדשות JDN'.

במכתב שפורסם לאלפי חסידי צאנז בשמו של כ"ק האדמו"ר שליט"א נכתב: "מצווה וחובה ללבוש מסכה בכל עת הלימוד והתפילה בבית הכנסת, גם בעת הליכה ברחוב, ואפילו בהולך לבדו ברחוב ואין לעצמו חשש סכנה ילבש מסכה כדי שאחרים לא ילמדו לזלזל".

עוד נכתב בשמו של כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א: "ונשמרתם 'מאד' לנפשותיכם, הלשון 'מאד' רומז ללשון המשנה 'מאד מאד הוו שפל רוח', שלא יאמר אדם שלפי כבודו ומעמדו הוא מתבייש ללבוש מסכה, אלא במצות ונשמרתם צריך לנהוג בענוה ולשמור על כל ההוראות המתפרסמות".

יצוין כי את הדברים הנחרצים הללו אמר כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א במהלך השבוע האחרון והוא הורה אף לפרסם את הדברים ברבים בכדי שהציבור יתעורר לשמור על שלל ההנחיות בכדי למנוע חשש סכנה חלילה.

כתבות קשורות