ממלכת התורה 'ש"ס אידן' פתחה סניף בשכונת סטמפורד היל בלונדון

בברכתו של מרן שר התורה נשיא כוללי 'ש"ס איד'ן' שליט"א לאחר שעשתה מהפך תורני בארץ
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

4 סניפי הכולל בארץ הקודש שינו את הנוף התורני בארץ עם 62 ש"ס איד'ן, עכשיו גם בריטניה תזכה | נשיא הכוללים מרן שר התורה שליט"א שיגר אגרת ברכה מיוחדת

בעולם התורה התקבלה בתרועות הבשורה שהיהלום שבכתר התורה בארץ הקודש מקרין אור גם בחו"ל. ההיסטוריה המדהימה הזאת התרחשה אתמול בלונדון, בשכונת סטמפורד היל, כשרשת הכוללים המפורסמת 'ש"ס אידן' פתחה את הכולל הראשון שלה מחוץ לגבולות ארץ הקודש, בברכתו של נשיא הרשת, שר התורה מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א שאף שיגר אגרת ברכה לרגל פתיחת הכולל.

כפי שכבר התפרסם במהלך 11 השנים האחרונות, רשת הכוללים 'ש"ס איד'ן' שינתה לחלוטין את גישתו של עולם התורה לקנין הש"ס כולו. בעבר הקרוב הישג כזה היה נדיר ומעט מאוד אנשים הפכו במציאות ל'ש"ס איד' ששולט בכל הש"ס. כאשר הגאון רבי אברהם אייזען שליט"א אב"ד פוזנא הקים את ממלכת התורה 'ש"ס איד'ן', רבים לעגו לרעיון שכל אחד מלומדי הכולל יסיים את כל הש"ס בכל שנה, ועוד ידע את הכל בעל פה. אולם לאחר שנבחנו מדי שנה על ידי מרן שר התורה שליט"א וזכו לתשבחותיו הרבות התקבלה רשת הכוללים בהערצה גדולה. כיום האברכים הגאונים נבחנים שלש-ארבע פעמים בשנה במבחנים כוללים על כל הש"ס כולו, על ידי מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, ומוכיחים שליטה מדהימה בעיון ובבקיאות, תוך כדי ציוני הדפים והעמודים המדויקים.

גדולי התורה שליט"א הבוחנים אמרו כי בכל שנותיהם לא היו עדים לתופעה כמו 'ש"ס אידן', בה כל הלומדים היו כל כך בקיאים, וכולם ידעו בעל-פה את כל הש"ס, רש"י ותוספות. בסיום הש"ס האחרון אמר מרן הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין, שליט"א, ראש ישיבת פוניבז', כי שיטת הלימוד ב'ש"ס אידן' היא הדרך הנכונה לשליטה אמיתית בש"ס.

יש לציין כי הלימוד בכוללי 'ש"ס אידן' הינו מחייב ותובעני במיוחד. הלימוד היומי הוא 8 דפי גמרא מלאים עם 4 סדרי חזרות. בסכך הכל כ-40 דפים ליום, שמגיעים בסך כולל ל-13,555 דפים לשנה. עד היום כללה הרשת 4 סניפים עם 62 ש"ס אידן ששינו את הנוף התורני בארץ הקודש, וכעת ש"ס אידן החלה את דרכה בתפוצות, עם הסניף הראשון בלונדון.

הסניף הבריטי מורכב כעת מ-12 אברכים תלמידי חכמים שנבחרו ונבחנו על ידי הגאון ר' אברהם דוד אולבסקי שליט"א, ראש הכולל סניף לונדון. לרגל הפתיחה התקבלה אגרתו של מרן שר התורה שליט"א בה נכתב "הגאון ר' אברהם אייזען שליט"א מייסד רשת הכוללים ש"ס אידן נענה מכבר לבקשתי בפתיחת עוד כוללים כאלו אשר יושבים והוגים שם חבר תלמידי חכמים מופלגים וחשובים ביותר, הזוכים ללמוד ולסיים את הש"ס כולו מידי שנה בשנה ביגיעה ובידיעה ברורה.

"וכבר כמה פעמים שהיו אצלי ובחנתים אותם על הש"ס, והפליאו בידיעותיהם המפליגות בכל הש"ס בעיון ובבקיאות. ועתה זכה מע"כ לפתוח עוד כולל חדש בעיר הבירה לונדון יצ"ו, אשר בעז"ה ילמדו גם המה כמתכנותם אשר פה בארץ הקודש". יצוין כי מתוכנן מעמד פתיחה רשמי בלונדון בתקופה הקרובה.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. ש"ס אידן
  אשרי הדור שיש להם מי שדואג בשבילם
  שמחה בעליונים ושמחה בתחתונים
  וכל המשתתפים יתברכו ממקור הברכות בכל ברכות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן