מרן רה"י מתריע: "לדאבוננו לא כל הציבור נזהר בכללים – זה חובה • צפו

נוכח העלייה הגבוהה בתחלואה של נגיף הקורונה נשא מרן ראש הישיבה הגרי''ג אדלשטיין שליט''א דברים נחרצים בחובת השעה להיזהר ולשמור על הכללים: "צריך גם בקשת רחמים בתפילה, תפילה עם חיזוק, חיזוק על מה שצריך, על תורה, על תפילה ואמונה"

בעקבות ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה נשא מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א דברים נחרצים בנוגע לציבור בני התורה בחובת הזהירות והשמירה על הכללים, בדברים שנשא במעונו הוסיף ראש הישיבה ואמר כי כלל ישראל צריך לבקש רחמים בתפילה ולהתחזק בתורה, תפילה ואמונה.

בדברים שנשא ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א במעונו, אמר: "המצב הוא שהמחלה חזרה עכשיו בצורה קשה מאוד פה בארץ ישראל, זה צרת ציבור, ויש חיוב גמור לשמור על כללי הזהירות". עוד הוסיף ראש הישיבה כי "לדאבוננו לא כל הציבור נזהר בזה וכולם חייבים להיזהר בזה, אלו ששומרים על כללי הזהירות יהיו בריאים בעזרת השם".

בדבריו אף הוסיף מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א כי יש חובה על בני התורה וציבור היראים לדבר השם להתחזק בתפילה, תורה ואמונה בהשם יתברך; "צריך גם בקשת רחמים בתפילה, תפילה עם חיזוק, חיזוק על מה שצריך, על תורה, על תפילה ואמונה".

כזכור כפי שדווח לראשונה כאן ב'חדשות JDN' רק ביום שישי האחרון בצל העלייה הגבוהה בתחלואה של נגיף הקורונה נערכה התייעצות חירום במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ברחוב ראב"ד בבני ברק, בהשתתפות ראש עיריית בני ברק ומזכיר מועצת גדולי של דגל התורה הרב אברהם רובינשטיין יחד עם האלוף במילואים רוני נומה שעמד בראש הצוות למחלמה בנגיף הקורונה בעיר בני ברק במהלך הגל הראשון והד"ר משולם הרט הנחשב למקורבו של ראש הישיבה ומייעץ לגדולי ישראל בנושאים רפואיים.

במהלך פגישת החירום הורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א שחלילה מזלזל בהוראות הרופאים ומשרד הבריאות וחובה לקיים את כל ההנחיות הכוללים עטיית מסיכות ושמירת מרחק בין אדם לאדם.

בנוסף, הורה ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א שכלל הגורמים יביאו את כל נתוני התחלואה בפני הגאון רבי שרגא שטיינמן שליט"א ראש ישיבות 'אורחות תורה' וכן בפני הגאון רבי ברוך דב דיסקין שליט"א והם ישובו אליו עם כל הנתונים ויביאו את הדברים להכרעתו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *